Durere surda in partea dreapta fata, imediat sub coaste

06-11-2018
Costi77
Nu este medic/terapeut
Costi77
Buna dimineata,

De 2 ori in cateva zile, am avut anumite probleme cu sistemul digestiv.
Scurt rezumat: masa de seara destul de bogata inceputa cu o lingurita de polen (dizolvat sublingual), apoi restul: lipide, carbohidrati, etc.
Dupa 20 min (in timpul mesei) au aparut dureri in dreptul stomacului, sus pe traseul esofagului si jos apoi, catre abdomen. Si o senzatie de greata (prima data am vomat, a doua oara nu).
Tratat cu indiferenta dar recul peste 3 ore cu un scaun lichid, puternic si mirositor.
Numitorii comuni al celor 2 manifestari: masa dupa ora 19.00 si polenul (nu sunt alergic la el... dar pot mentiona ca tocmai am incheiat primul an de tratament cu Staloral sublingual- am alergie la ambrozie).
Diferenta intre cele seri a fost o durere surda, imediat sub coaste, in partea dreapta fata (am sesizat-o in timpul inviorarii de dimineata - putin stretching).
Ultime precizari: am hepatita B (viremie mica, ecografii abdominale normale... la ultima s-a sesizat o marire usoara a ficatului, denumirea medicului fiind: "cu dimensiunea ficatului in partea superioada a normalitatii".
Iau destule suplimente de sala (vit, omega, lecitina, tribulus, etc) dar niciodata nu am avut asemenea manifestari (sunt o persoana sanatoasa in general).

In afara de o programare la medicina interna, ce anume imi recomandati?

Multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.