Durere in partea dreapta sub coaste!

08-04-2019
Andrei a
Nu este medic/terapeut
Andrei a
Buna seara!ma numesc andrei si am 31 de ani.Cosmarul meu a inceput in urma cu 7 luni cand stand la servici peste program mi s a facut foame si erau niste alune pe acolo, am mancat cam multe si m a luat o jena sub coaste de care nu mai scap, sunt disperat, am fost pana acum la 4 medici gastroenterologi, 3 dintre ei mi au dat tratament pentru fiere si unul pentru colon iritabil, nici unul nu a fost cu succes, mereu am o jena ca o umflatura o simt si care ma ustura uneori destul de tare, cand ma ustura am si gura amar.la ecografii la inceput iesea fierea marita, o am si cudata infidibular(sper ca am scris corect)in rest, totul ok...analize bune, facut test helicobacter=negativ, hemoragii oculte=negativ probe de digestie, de paraziti, giardia, negativ...baut ceaiuri pentru fiere...nimic, tinut oarecum regim...fara prajeli, sucuri, fructe(ca ma jeneaza imediat de la fructe(nu stiu ce sa mai fac...in tot timpul acesta am slabit 10 kg de la stres si nealimentare corespunzatoare.am facut si computer tomograf abdominal, care inafara ca as avea o parte din colon un pic mai lung si o hernie de disc nu a iesit nimic, pe parcus am tot luat rowacol, debridat, ibutin, ibsi sun, nolpaza iau cam in fiecare zi ca am arsuri.nu stiu ce sa mai fac...la ct fierea a iesit ok.acum a zis medicu sa fac o endoscopie...binenteles toate se platesc am cheltuit o gramada de bani si tot habar n am ce as putea avea...si gandul asta ma termina...am intrat intr o state de depresie si nu pot iesi.multumesc anticipat...
5 comentarii
0
09-04-2019, ora 09:55
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Bună ziua.
Din toate faptele pe care le-ati prezentat, ar rămâne de făcut endoscopia digestiva superioara, și reevaluare ulterioară.
0
11-04-2019, ora 15:22
Andrei a
Nu este medic/terapeut
Andrei a
Ar fi posibil sa fie totusi fierea?chiar de nu da semne asa si sa trebuiasca scoasa.?nu stiu..zic si eu...eu la durerile care le am mi se pare imposibil sa nu iasa ceva marit la ecograf... :( ficat, fiere, pancreas... si am 4 ecografii... si acel computer tomograf...toti medicii la care am fost ma trimit acasa ca sunt ok si eu sunt extenuat...nu imi doresc sa ma gaseasca cu ceva...dar doresc totusi un diagnostic clar macar sa stiu si eu ce am.si cei din jur zic, ca eu imi provoc aceste dureri ca sunt mereu suparat..dar cum sa nu fiu daca ma doare.?? Multumesc
0
14-04-2019, ora 09:34
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Bună ziua.
E posibil ca un colecist diskinetic să dea dureri subcostal dreapta. Dar indicația operațorie se pune după ce se exclud alte posibile cauze.
0
14-04-2019, ora 16:57
Andrei a
Nu este medic/terapeut
Andrei a
Multumesc mult pentru raspunsurile dvs..o sa merg sa fac o endoscopie ca altceva nu mai stiu ce sa fac...medicii ma trimit acasa ca analizele sunt ok, ecografiile la fel, imi zic sa mananc normal..dar nu mi prieste nimic uneori si de la covrigi ma deranjeaza...multumesc inca o dara.
0
31-10-2019, ora 23:25
Andreea Mihaela Ungur
Nu este medic/terapeut
Andreea Mihaela Ungur
Bună! Ai mai aflat cauza? Cu problema asta ma chinui și eu cu senzația de durere sub coaste ca o arsura, am făcut multe ecografe, analize și nimic nu am
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici