Durere persistenta amigdale

18-10-2017
serban_bogdan
Nu este medic/terapeut
serban_bogdan
Buna ziua. Am fost operat prin radiofrecventa in luna Aprilie 2017 la amigdale. Din spusele d-lui doctor, operatia a fost reusita.Din pacate pentru mine durerile in gat perista si sunt rosu in gat. Acest fapt imi da o stare foarte neplacuta precum si o oboseala persistenta. Am fost la gastoenterologie si am urmat un tratament pentru reflux iar la control m-i sa spus ca sunt vindecat de reflux. La ora actuala amigdalele sunt vizibile desi dupa operatie m-i sa spus ca m-i se vor retrage si nu vor mai fii vizibile. Ce tratament as putea urma pentru a scapa de acest calvar cu durerea de gat.
3 comentarii
0
18-10-2017, ora 15:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu ajuta neaparat un alt tratament puternic local
cat mai mult ajuta un regim alimentar corect.. mai cu seama este important ce consumi la cina si dupa cina
depinde cat de corect a fost ales si tratamentul pentru reflux, daca ai luat si enzime digestive si antacid pe noapte
NU se poate spune asa la calculator ce trebuie sa schimbi
imi scrii pe fvaleriu pe Hotmail
atasezi cateva poze cu amigdalele si mai multe informatii despre tine si regimul alimentar, tratamentele luate si vedem cu ce pot sa te ajut
0
18-10-2017, ora 15:58
serban_bogdan
Nu este medic/terapeut
serban_bogdan
Buna ziua d-le doctor. E normal ca din cauza suferintei de la amigdale sa am si acea stare accentuata de oboseala zilnica? Am sa va scriu pe mail mai multe detalii despre mine. Multumesc
0
18-10-2017, ora 16:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu.. nu de la amigdale este obosit
cred ca ai mai demult probleme cu digestia
asta e motivul de ce ai avut imunitatea scazuta si ai facut reflx gastro-esofagian in somn
amigdalele sau marit in volum de la acidul gastric..si se imbolnaveau din cauza ca ai imunitatea scazuta
deci cauza este la digestie,. intestine, ficat..si alimentatia incorecta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •