Dupa operatia de varice, am piciorul amortit

17-03-2012
nicom70
Nu este medic/terapeut
nicom70
am fost operata de varice la piciorul stang, am laba piciorul amortit. Este ceva normal?
6 comentarii
0
17-03-2012, ora 14:43
guryta
Nu este medic/terapeut
guryta
buna. am aceeasi problema de sanatate de cit timp esti operata ?
0
17-03-2012, ora 14:59
nicom70
Nu este medic/terapeut
nicom70
vineri adica pe 16.03
-*

(*modificat de admin)
0
17-03-2012, ora 15:10
guryta
Nu este medic/terapeut
guryta
am inteles eu sunt de 7 ani sfatul meu este sa stai cu piciorul putin ridicat eventual sa-ti pui o perna sub el si sa-ti iei medicamentatia cum ti-a prescriso medicul sa nu faci prostia sa te ridici din pat sa mergi sau sa faci ceva treaba pt ca o sa-ti agraveze mai tirziu si credema din propria mea experienta ca mai tirziu afecteaza, fati refacerea cit mai mult, si daca esti acasa continua-ti tratamentul cit e nevoie.Eu nu am avut grija de mine si acu imi pare rau dar asta e.Amorteala am avuto si eu dar a trecut sau poate fi de la anestezie daca ai un tratament bun nu-ti fa probleme o sa treaca, nu iuta de perna eu o folosesc si acum.
0
18-03-2012, ora 10:46
alexia sandu
Nu este medic/terapeut
alexia sandu
buna ziua. ati fost op de varice, dar prin ce metoda? am si eu aceeasi pb si o colega s-a op prin radiofrecventa si se simte f bine. dupa 2 ore a mers, dar locul se vindeca mai greu(semnele).
0
19-03-2012, ora 10:51
guryta
Nu este medic/terapeut
guryta
buna eu m-am operat cu laserul si vreau sa spun ca dupa atitia ani mi-a ramas locul operat vinat si acum am auzit ca cel mai indicat ar fi operatia naturala eu am o vecina care sa operat natural si nu are nici macar o vinataie si saraca era plina de jos pina sus eu am avut doar pina la genunchi la piciorul sting si din ce am mai citit pe net ar fi ca mi-a scos vena safena de asta a ramas vinat si sfatul meu la toata lumea este odihna la pat cel putin 2 luni eu am stat 1 luna si ma-m ales cu un picior vinat si urit asta e.Sanatate multa
0
19-03-2012, ora 16:36
nicom70
Nu este medic/terapeut
nicom70
am fost operata prin metoda angelescu la ambele picioare.unul dintre ele e fb iar la celalant am aceea pb
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Operatii de indepartare a varicelor
  • Varicele
  • Cum te protejezi de varice?
  • Varicele la tineri
  • Sfaturi pentru persoanele cu varice - aspecte pe care trebuie să le știi
  • Dieta vegetariană, asociată cu o creștere a riscului de varice la bărbați
  •