Disconfort la stomac

20-08-2021
qwert_pro
Nu este medic/terapeut
qwert_pro
Buna ziua!Cu un an in urma am fost diagnosticat cu boala de reflux gastroesofagian, si am primit tratament cu antiacide, am tinut mult timp dieta si totul a trecut.La acea perioada nu ma simteam bine, aveam des greturi si disconfort la stomac, dar nu aveam de loc arsuri si nici dureri, iar toate testele de paraziti au fost negative.De asemenea, mentionez ca am si inflexiune a vezicii biiare.Problema este ca unele simptome incep sa revina.De cateva zile am foarte des eructatii, am o senzatie de stomac plin dupa masa, insa dupa ce rîgîi, nu imi mai simt stomacul plin, il simt mult mai liber.Am eructatii chiar si dupa cateva ore dupa masa.Nu am dureri, arsuri, nici probleme cu scaunul nu am, nici varsaturi, nu simt nici-un gust neplacut in gura, doar acest disconfort la stomac.Uneori mai pot avea si o greata usoara, dar care trece repede.Mentionez ca mai sufar si de emetofobie, si de multe ori cand imi e frica ca voi vomita sau ca voi avea greturi, adesea chiar si am, iar cand ma gandesc la altceva, aceasta senzatie de greata dispare foarte repede.Un doctor mi-a mai spus candva ca anxietatea mea cauzata de frica de greturi si varsaturi ar putea sa mi le si provoace.Vreo luna in urma am fost la endocrinolog, din cauza ca voiam sa adaug kg pe mine, si medicul a spus ca inflexiunea pe care o am ar putea sa imi creeze probleme, de aceea mi-a prescris Odeston, si anume dupa ce am terminat sa il mai iau cateva zile in urma, am si inceput sa am aceste simptome.Acum beau Pancreatin de 8000, velaxin(pentru ca am si o depresie majora) si Normobioticum.Care ar putea fi cauza simptomelor mele de acum?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.