Cum diminuam anxietatea din TOC?

05-08-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Cum diminuam anxietatea din tulburarea obsesiv compulsiva?
Momentan mi s-a dat pe langa AD si AP anxioliticul bromazepam.Cat timp pot sa il iau?A zis ca pot sa il iau o saptamana de 3 ori pe zi si dupa la nevoie.
Daca il iau de exemplu dupa saptamana asta, doar la nevoie adica cam de 3-4 ori pe saptamanadoar unul (doua in cazuri mai speciale) imi va da dependenta?
Am mai luat si in trecut dar niciodata nu am luat foarte des ci doar la nevoie adica de 3-4 ori pe saptamana cate una, rar doua.
Cand da dependenta benzodiazepina asta?Ce trebuie sa fac sa nu imi dea dependenta?Se cunoaste efectul, ma mai linisteste si nu mai am atat de des anxietate in TOC..

Alta metoda de a diminua anxietatea?Psihologii m-ar putea ajuta dar eu nu am bani de ei..sincer.
1 comentarii
0
06-08-2017, ora 11:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai incredere in medicul tau. Daca il iei asa, nu da dependenta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: