Duloxetina/Cymbalta pentru anxietate TOC

30-01-2024
marius2610
Nu este medic/terapeut
marius2610
Bună ziua! Sufăr de tulburare obsesiv compulsivă și anxietate de aproape 2 ani! Am făcut testul genetic Genomind și acum dl dr mi a prescris Duloxetina 30 mg primele 2 săptămâni după să măresc la. 60mg. Ce părere aveți despre acest medicament? În cat timp își va face efectul? Mai aveam o opțiune seroxatul dar la acesta testul indică ca voi avea efecte adverse
4 comentarii
0
30-01-2024, ora 15:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna. In 2-4 saptamani, ca la orice antidepresiv. Efectul pe toc se va vedea in timp.
Intrati si mai discutati cu pacientii cu toc pe forum, pe topicul Grup de suport pentru toc.
0
31-01-2024, ora 09:21
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Urmărește orice schimbare de dispoziție și vei vedea că începe să-și facă efectul. În funcțiile de caracteristicile individuale vei simți schimbare după 2 până la 4 săptămâni.

Dacă după 4 săptămâni de la începerea tratamentului nu se observă ameliorări ale simptomelor, vorbești cu medicul care poate dispune creșterea dozei sau prescrierea unui alternative de medicament.
0
06-02-2024, ora 09:21
marius2610
Nu este medic/terapeut
marius2610
Am avut o zi în care m am simțit bine după iar a revenit anxietatea. Ce credeți ca ar putea fi? Trebuie mărită doza? Momentan iau 30 mg de duloxetina. Menționez ca a trecut abia o săptămână de când iau tratamentul
0
06-02-2024, ora 11:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In prima luna de tratament simptomele se pot inrautati. Cresteti cum a zis dr. In paralel poate v-a dat o benzodiazepina pentru a face fata mai usor efectelor secundare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul