Ciclu scurt

06-07-2017
Anonim1238
Nu este medic/terapeut
Anonim1238
Bună ! Am 18 ani și am avut primul contact sexual în ziua 23 de ciclu menstrual, ciclul meu fiind la 28 de zile. În ziua 28 mi-a venit ciclul, normal, cu aceleași simptome : durere de burta cu o zi înainte, coșuri, balonare, dorința de excreție... ciclul mi-a venit prima data abundent și a doua zi seara a început sa se termine. Contactul sexual a fost protejat și nu a ejaculat. Sângele a fost normal, mai închis la culoare, cu câteva "cheaguri". Sunt puțin speriata de o eventuala sarcina nedorita deși a fost protejat și am simțit ca a fost în regula tot și am facut-o în perioada Nefertila. Exista vreo posibilitate de sarcina? Țin sa menționez ca ciclul meu durează cam 4 zile și în prima și a doua zi vine abundent și de tura asta venea abundent dimineață și după era tot mai puțin pana seara
6 comentarii
1
06-07-2017, ora 21:14
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara, inceperea vietii sexuale perturba putin organismul si ciclul menstrual. Daca lucrurile au decurs asa cum spuneti nu exista risc de sarcina. Educatia sexuala corecta, din surse autorizate este importanta, tocmai pentru ca va scuteste de neplaceri.
Nu uitati: Sexul inseamna placere dar inseamna si responsabilitate!
0
06-07-2017, ora 21:21
Anonim1238
Nu este medic/terapeut
Anonim1238
Sunt documentata ! Dar vreau sa știu dacă se poate schimba în modul asta ciclul menstrual dupa primul contact sexual ? Sau poate fi o sângerare de nidație? Sau poate fi de la stres ?
0
06-07-2017, ora 22:35
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Cred ca este o combinatie dintre ele...
0
06-07-2017, ora 22:49
Anonim1238
Nu este medic/terapeut
Anonim1238
Poate fi sângerare de nidație la 4 zile după primul contact sexual protejat în perioada Nefertila?
0
22-07-2017, ora 14:03
babyyyyy
Nu este medic/terapeut
babyyyyy
Buna ! Acelasi lucru mi se intampla si mie ! Ai ramas ?
0
22-07-2017, ora 14:04
babyyyyy
Nu este medic/terapeut
babyyyyy
Un raspuns te rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dezvirginarea - ce trebuie să știi, sfaturi și explicații
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •