capsula de slabit - fara rezultat

40 comentarii 1 2
0
07-01-2010, ora 14:33
ramona2839
Nu este medic/terapeut
ramona2839
Multumesc mult Janyne :*
0
28-01-2010, ora 07:13
aprilusha
Nu este medic/terapeut
aprilusha
Buna tuturor! La fel si eu iau aceasta capsula de o luna de zile dar nu sa vazut nimik la cantar... in schimb in primele 7 zile de la administrare am avut cam aceleasi simptome descrise mai sus insomnii, gura uscata, senzatia de sete, etc...dar acum nici macar senzatia de sete nu o mai am..posibil sa fie contrafacute capsulele ?? le-am cumparat din plafar..
0
28-01-2010, ora 10:41
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
ramona nu e ceva de speriat.ia cateva zile 1 capsula la 2 zile. sper ca iei un supliment de calciu si magneziu?sanatate multa.
0
29-06-2010, ora 12:46
maryelegance
Nu este medic/terapeut
maryelegance
Buna! dintre Alli si Super Slim, aleg Super slim..Cu alli m-am fript.M-a costat o grmada de bani, si nici 100 grame, n-am slabit (timp de 2 =3 saptamani, , cu regim si sport).Ideea pastrarii siluetei dupa ce slabesti si termini de luat pastilele respective e sa nu mananci in excces(intervine gandirea cum ca "m=am abtinut destul, n=am mai mancat de mult anumite feluri de mancare, alimente")- acum...metabolismul se schimba, variaza de la organism la organism...!Bafta fetelor, si nu uitati ca sunteti frumoase oricum !;)
0
13-07-2011, ora 15:30
LEYLA-TELLI
Nu este medic/terapeut
LEYLA-TELLI
PANA SA RAMAN INSARCINATA AVEAM PERMANENT 45 DE KG, IN TIMPUL SARCINII AM AJUNS LA 57 DE KG IAR DUPA 10 DE ALAPTAT PRINTESA MEA, AM AJUNS LA 44 DE KG FARADIETA SAU CEVA SPECIAL ( SPORT ). DUPA APROX. 2 ANI IN CARE AM AVUT 44-45 DE KG AM INCEPUT SA IAU ANTICONCEPTIONALE, , DIANE 35, , , FARA RECOMANDAREA MEDICULUI CI A UNEI CUNOSTINTE, M-AM INGRASAT IN TIMP DE UN AN SI JUMATATE PANA AM AJUNS LA 85 DE KG :((((. TIMP DE TREI ANI DUPA CE AM OPRIT CONSUMUL DE ANTICONCEPTIONALE, AM FACUT TOT CE ESTE POSIBIL PENTRU A SLABI ( DIETA DE LA NUTRITIONIS, CU GRAMAJE, SPORT LA SALA CU SAU FARA ANTRENOR, INNOT, LIPOSUPTIE, PASTILE DIFERITE DE SLABIT...) DAR NIMIK NU A DAT REZULTATE IAR EU ERAM SUPER DISTRUSA PSIHIC, IMI ERA RUSINE SA IES PE STRADA IAR IN FINAL INTR-O DISCUTIE CU O COAFEZA SI O PRIETENA CU CARE MA INTALNESC MAI RAR, AM AUZIT DE CAPSULA DE SLABIT, COAFEZA DADUSE CEVA KG JOS CU ACEASTA CAPSULA SI CUNOSTEA SI ALTE PERSOANE CARE SLABISERA CU EA ( UNELE MAI MULT, UNELE MAI PUTIN ), PRIETENA MEA LE INCERCASE DAR IN URMA REACTIILOR ADVERSE ( IN CAZUL EI : USCATUL GURII FOARTE DES, AMETELI, LIPSA SOMNULUI...) A INCETAT SA LE MAI CONSUME SI NU AVEA UN REZULTAT. EU AM AJUNS ACASA SI AM INTRAT PE INTERNET SA CITESC DESPRE ELE SI AM URMARIT SUBIECTUL, , CAPSULA DE SLABIT, , TIMP DE DOUA LUNI INAINTE SA MA DECID DACA SA LE IAU SAU NU ( ERAM SPERIATA CA AS PUTEA MURI DIN CAUZA LOR SAU SA PARALIZEZ...), SE SCRIAU DIVERSE REACTII ADVERSE CARE DE CARE MAI ORIBILE SI MAI INFRICOSATOATE DESPRE ACEASTA CAPSULA, ERAU SI FOARTE MULTE FETE CARE SLABISERA SI ERAU MULTUMITE ( IN FUNCTIE DE METABOLISMUL FIECAREA SLABEAU MAI MULT SAU MAI PUTIN SI BIINENTELES CA SI IN FUNCTIE DE CE CONSUMAU IN MATERIE DE MANCARE ). INTR-O SEARA M-AM DECIS SA CUMPAR DOAR O FOLIE CA SE VINDEAU SI ASA ( O CUTIE CONTINE 5 FOLII A CATE 6 CAPSULE ), AM LUAT SEARA PRIMA CAPSULA CHIAR DACA ERA RECOMANDAT SA SE IA DIMINEATA, IAR A DOUA ZI AM CONSTATAT CA NU AVEAM REACTII ADVERSE, AM CONTINUAT SA LE BEAU ZI DE ZI LA ACEIASI ORA. REACTIILE ADVERSE IN CAZUL MEU ERAU : LIPSA PFTEI DE MANCARE, USCATUL GURII DAR NU EXAGERAT SI NU FOARTE DES, AMETELI CARE ERAU LOGIC SA LE AM AVAND IN VEDERE CA SLABEAM SI MA DESHIDRATAM, MIROSUL GURII ORICAT MA SPALAM PE DDINTI ( CU GUMA DE MESTECAT AM REZOLVAT PROBLEMA ), URINA AVEA O CULOARE MAI INCHISA DIN CAUZA GRASIMII ELIMINATE, NESOMN DIN CAUZA ENERGIEI PE CARE TI-O DAU CAPSULELE...DAR NU FOARTE MULTE SI NU ATAT DE GRAVE CA SA MA IMPIEDICE SA LE MAI IAU. AM CONTINUAT ASA TIMP DE O LUNA JUMATE DUPA CARE AM INTRERUPT TIMP DE 3 SAPTAMANI, AM RELUAT TIMP DE O LUNA SI LA FEL M-AM OPRIT SI AM RELUAT TIMP DE 5 LUNI DUPA CARE AM AJUNS LA 57 DE KG SI MULT TIMP NU LE-AM MAI LUAT IAR CAND LE-AM LUAT DIN NOU AM LUAT PANA AM AJUNS LA 53 DDE KG SI ASA SUNT DE APROX 2 ANI FARA SA MA INGRAS FOARTE TARE DACA SUNT ATENTA LA CANTITATEA DE MANCARE PE CARE O CONSUM, FAC MISCARE SI NU MAI CONSUM, , COLA, , , , FANTA, , NIMIC ACIDULAT, PRAJELI IN EXCES, DULCIURI IN EXCES... BEAU SUC DE MERE ROSI NU VERZI CA NU-MI PLACE, NESSTEA SI MANANC APROAPE ORICE DAR CU GRIJA. DECI SE POATE ! CAPSULA NU O CUMPARAM NICIODATA PRIN INTERMEDIUL INTERNETULUI SAU MAGAZINE NEAUTORIZATE PENTRU CA STIU CA SE GASESC SI CONTAFACUTE, DECI DOAR DIN FARMACII. NU SE GASESC IN ORICE FARMACIE SI NU SUNT FOARTE SCUMPE. IN UNELE FARMACII COSTA 17 LEI O FOLIE IAR IN UNELE 21 LEI O FOLIE SI ASTA SE INTAMPLA PENTRU CA SUNT CERUTA IN NUMAR FOARTE MARE SI NU SE GASESC PESTE TOT. EU LE CUMPAR DIN TIMISOARA. SUCCES FETELOR CARE CITESC ASTA SI INCEARCA CAPSULELE. TOTUSI NU RECOMAND NIMANUI PANA NU SE FACE UN STUDIU PROPRIU PE INTERNET DESPRE ELE SI MAI ALES DACA EXISTA PROBLEME CU INIMA, TENSIUNE SI RINICHII ( EU NU AM PROBLEME DE GENUL ACESTA ).
0
16-07-2011, ora 10:18
raluca crisan
Nu este medic/terapeut
raluca crisan
Buna ziua, iau de 12 zile capsula de slabit si am reusit sa scap de 5 kg. Am 34 de ani si am am avut de ani de zile oscilatii de 5-6 kg. M-a surprins sa citesc pe acest forum efectele secundare relatate de persoane care iau capsula de slabit. La mine in afara faptului ca mi se usuca gura nu am alte efecte secundare. Din totdeauna am fost hipotensiva ( 90- 50) iar aceste medicamente nu mi-au urcat tensiunea desi mi-as fi dorit. Cat despre transpiratie excesiva aceasta poate aparea doar in situatia in care nu se urmeaza sfatul din prospect in care se indica administrarea de saruri si minerale pe durata tratamentului. Prin eliminarea apei din organism se elimina si o cantitate mare de saruri si minerale, motiv pentru care daca nu se administraza un supliment apar senzatii de ameteala, tulburarea vederii, slabiciune, palpitatii, cearcane. Nu trebuie asociata administrarea acestor medicamente cu efectele secundare fara a face alte cercetari. Orice persoana care incepe un tratament cu medicamente de slabit ar trebui sa-si faca un control medical mai amanuntit inainte si sa se astepte si la anumite efecte secundare care repet sunt legate de lipsa de alimentatie si de hidratare si nu de administrarea medicamentelor. Daca ati avea o alimentatie adecvata in sensul de a acoperi necesarul zilnic recomandat niciunul din efectele secundare nu ar mai aparea insa nici nu ati scadea in greutate. Daca va asteptati sa slabiti fara sa aveti senzatia de slabiciune si ameteala atunci va inselati. In orice dieta este indicata evitarea anumitor alimete, cu care de altfel suntem obisnuiti sa le consumam in fiecare zi, motiv pentru care in creier se instaleaza starea de panica iar la sfarsitul infometarii, orice aliment consumat in plus il transforma in depozit de grasime de teama sa nu fie privat din nou. Trebuie tinut cont in primul rand de faptul ca fiecare organism reactioneaza in mod diferit chiar si la administrarea de banalul algocalmin(despre care nu se mentioneaza la efecte secundare ca poate determina decesul, acest fapt este tinut secret de catre producatori). Toate informatile care sunt furnizate de acest forum pot determina stari de panica in randul persoanelor care intentioneaza sa consume acest medicament fara insa a exista argumente pertinente si excluzand un efect placebo. Exista posibilitatea de a face exercitii zilinice(minim o ora dupa un program bine stabilit) si de a avea o dieta( care dureaza toata viata ) echilibrata si atunci nu am mai fi nevoiti sa apelam la efectele miraculoase ale anumitor medicamente dar asta ar reprezenta un procent de 5% din persoanele care au probleme cu greutatea. Efectele secundare care ar trebui luate in seama cu adevarat sunt faptul ca dupa fiecare infometare scade masa musculara si apare aspectul de corp lipsit total de tonus care arata bine imbracat dar lasa de dorit in costum de baie, riduri care sunt mai evidente in randul persoanelor care se infometeaza deoarece o piele dshidratata nu mai are elasticitatea necesara. Ma rog sunt mii de argumente pro si contra admistrarii tuturor medicamentelor insa facand un raport beneficiu risc ramane sa stabiliti dumneavoastra impreuna cu medicul daca trebuie administrat sau nu. Cat despre medicamentele de slabit prefer sa apelez la ele doar in regim de urgenta si pe perioade foarte scurte de timp.
0
19-07-2011, ora 07:40
andrutzakiss
Nu este medic/terapeut
andrutzakiss
Raluca, imi poti spune si mie, te rog, de unde mai iei tu casula originala. p internet mi-am luat teapa, iar in farmacii nu se mai gaseste.daca poti da-mi un pm.ms
0
21-07-2011, ora 00:01
LEYLA-TELLI
Nu este medic/terapeut
LEYLA-TELLI
, , andrutzakissandrutzakiss, , esti cumva din Timisoara ? Daca da, capsula originala o gasesti in maria la farmacia de langa pod.Pe net sun contrafacute ( nu este o regula dar 90 % sunt contrafacute ),
0
21-07-2011, ora 09:52
andrutzakiss
Nu este medic/terapeut
andrutzakiss
LEYLA-TELLI, multumesc pt raspuns, dar din pacate nu sunt din timisoara..la mine in oras nu se mai gasesc in nici o farmacie. farmacistele spun ca s-au scos de tot...cred ca nu am ce face si o sa coamnd de pe net. daca stie cineva un site sigur rog sa0mi dea un pm.multumesc!
0
21-08-2011, ora 11:17
adinavornicu
Nu este medic/terapeut
adinavornicu
Nu cred ca functioneaza.. plus ca nu sunt nici sanatoase
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.