anticonceptionalele yasmin - informatii

15-04-2009
laurastefania
Nu este medic/terapeut
laurastefania
as vrea sa stiu daca aceste anticonceptionale, Yasmin, distrug celulele care formeaza copilul sau doar le impiedica sa se dezvolte.
6 comentarii
0
17-04-2009, ora 21:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Le impiedica sa se dezvolte, le pune in repaos pe perioada cat iei contraceptive, Cum ai intrerupt pilulele, acestea isi revin imediat si vei putea avea copii.
0
17-04-2009, ora 21:18
laurastefania
Nu este medic/terapeut
laurastefania
Multumesc!
0
26-04-2009, ora 15:12
georgianab
Nu este medic/terapeut
georgianab
buna ziua, as dori o informatie va rog:dupa o pauza de 2luni, am reinceput sa iua yasmin sambata pe 18.04.2009 iar pana marti21.04.2009 am luat amoxicilina 500mg(otita).cat timp trebuie sa folosesc o alta metoda de contraceptie pt a nu ramane insarcinata?va multumesc anticipat!
0
27-04-2009, ora 15:28
liviutzele
Nu este medic/terapeut
liviutzele
buna ziua
mi-au fost recomandate anticonceptionalele yasmin pe care urmeaza sa le iau. as dori sa stiu daca s-a confruntat cineva cu neplaceri, reactii adverse din cauza acestor anticonceptionale. din cate m-am documentat sunt din categoria celor cu doza mica de hormoni si sunt tolerate de organism insa as dori sa stiu si alte pareri. mi s-a mai spus de asemenea ca imi vor fi atenuate cosurile (nu am foarte multe) si sanii isi schimba dimensiunile. as dori sa stiu totusi concret de la cineva care folosete yasmin.
va multumesc
0
04-11-2011, ora 17:17
vanee
Nu este medic/terapeut
vanee
buna seara..iau anticonceptionale yasmin de fix o saptamana (mai exact, acum la ora 7..) intrebarea mea etse: pot avea contact sexual neprotejat ?
0
06-12-2011, ora 23:26
Dennise
Nu este medic/terapeut
Dennise
buna ziua Situatia mea este ca am inceput sa iau yasmin recomandate de medicul ginecolog, dp o interventie, insa inca din prima luna am avut reactii adverse, am avut sangerari adica dp ce se terminau cele 7 zile de menstuatie dupa numai o sapt incepeau sangerarile tot 7 zile ma tinut asa timp de 2 luni a treia luna mi a venit normal chiar la sfarsitul blisterului, insa acum a patra luna nu mai mi a venit deloc in plus ma simt ametita, si am sanii foarte tari si ma dor. Mentionez ca am ratat 2 pastile dar din blisterul din a 3 luna insa la intervale de 5 zile, si nu le am mai luat am mers mai departe cu celelalte.Nelamurirea mea este oare imi fac bine anticonceptionalele yasmin?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efecte secundare ale contraceptivelor orale combinate
  • Semnele de alarma in administrarea contraceptivelor combinate
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Studiu care atestă efectul nociv al pilulelor anticoncepționale asupra sănătății femeilor
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  •