Am uitat sa iau anticonceptionalele !

07-09-2018
Anonim906
Nu este medic/terapeut
Anonim906
Buna seara.. iau anticonceptionalele Microgynon de vreo 2 ani cred.. acum un an am renuntat la ele ptr o luna..si am ramas însărcinată imediat..adică nici nu se împlinise luna.. fie.. am facut avort.. si dupa..le-am reluat fara întrerupere.. adica de un an si jumate. Insa..in luna august..mi-a venit cm pe data de 2..tinandu-ma ca de obicei 3 zile maxim.. am inceput blisterul normal..doar ca am am uitat sa iau 2 zile pastilele..adică in zilele de 18-19 aug. Dupa..am luat in continuare restul de pastile..trecând peste cele 2. Dar in data de 23 aug am intretinut relatii sexuale..si terminand in mine.. am uitat sa precizez ca dupa cele 2 zile am avut o scurgere rozalie..vreo 2 zile. Iar acum.. trebuia sa imi vina pe data de 31 aug si nu mi-a venit. Eu facand si pauza de 7 zile. Ce e de facut? Ca eu am reluat pastilele de luni 3 septembrie. Sunt insarcinata ? Astept un raspuns..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul