Am uitat 3-4 zile la rând sa iau pastilele la ora obișnuita.

01-05-2021
o.v.02.03
Nu este medic/terapeut
o.v.02.03
Buna ! Iau longest din luna feb. Înainte luam karissa dar nu am mai găsit la farmacii. Problema mea este următoarea. Normal imi iau pastiluța la ora 23:00. In unele zile uit și le iau puțin mai târziu cu o ora sau 2. Dar acum sunt puțin îngrijorată. Azi am luat ultima pastiluta din Blister. Sapt viitoare ar trebui sa imi vina menstruația. Problema este in ultima săptămâna din Blister le am cam ratat. Asta însemnând de vinerea trecută. Luam pastila la 5/6 dim asta daca imi aduceam aminte și atunci iar In alte zile a doua zi după amiaza pe la 4-5 sau poate mai târziu (Ma refer la pastila care trebuia sa o iau În seara precedenta la 23). Cert este ca am avut in ultima sapt de pastile, ratări și întârzieri mai mari de 12’ore. Am continuat și le am luat “normal”, dar tot la distanta fooarte mare de ora. Marți am avut 2 contacte sex. Neprotejat. Miercuri la fel alt contact sexual, nu m am protejat . In zilele acestea am făcut aceasi prostie, in loc sa iau la 23 pastila o luam a doua zi târziu. 12 ore clar trecute. Întrebarea mea este dacă sunt șanse sa fii rămas însărcinată din cauza acelor 3 contacte sex in cele 2 zile, având in vedere cum am luat pastilele. Marți ar trebui sa mi vina menstra. Ieri am avut niște dureri de ovare zic eu, m am gândit ca poate pt ca imi vine sapt viitoare, dar nu am mai avut dureri așa devreme înainte. Ma puteți ajuta cu o părere dacă am rămas însărcinată sau nu ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul