Omiterea unei pastile contraceptive

20-11-2013
lencik
Nu este medic/terapeut
lencik
Buna seara, aseara Marti am omis sa iau pastiluta contraceptiva ( a 3a din blister). Duminica am avut contct sexual neprotejat dupa care am luat prima pastila...exista posibilitatea de a ramane insarcinata tinand cont ca duminica eram in ultimele zile de ciclu, ultima sangerare fiind luni?
4 comentarii
0
20-11-2013, ora 16:53
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
neprotejat inseamna ca a ejaculat in tine?s-au ca a-ti facut fara prezervativ????ca sunt 2 chestii total diferite...sansele sunt destul de mici ca sa ramai insarcinat mai ales ca erai inca pe ciclu...sangerarea nefiind ca in prima zi...
0
20-11-2013, ora 17:35
lencik
Nu este medic/terapeut
lencik
A ejaculat in mine
0
20-11-2013, ora 18:41
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
vezi tu.dupa ce ai avut contactul neprotejat zici ca ai luat prima pastila.apoi inca erai pe ciclu.astea 2 ar trebui sa fie indeajuns ca sa nu ramai insarcinata...dar problema ramane nesiguranta care te va macina.cel mai ok si mai sigur este sa iti faci un test de sarcina(este ieftin si gasesti la orice farmacie)urmezi instructiunile si vezi ce indica testul...asta e cel mai bun mod de a scapa de griji(s-au sa sti la ce sa te astepti mai tarziu)mult succes!!!
0
20-11-2013, ora 19:54
lencik
Nu este medic/terapeut
lencik
Multumesc pentru raspuns, sper sa fie totul bine.testul de sarcina pot sa l fac abia dupa 10 zile de la contact ca sa am rezultate corecte.acum asteptam :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul