am 17ani si vreau sa iau anticonceptionale.

01-06-2007
xiah
Nu este medic/terapeut
xiah
mie frik sa ma duc la ginecolog k e matusa mea si ma zice mamei si in alta parte nu am posibilitate...pot sa iau asa...va rog ajutati'ma
3 comentarii
0
01-06-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Daca iti cunosti organismul, stii daca ai probleme si ce fel de probleme, cunosti cat de cat unele boli, poti sa rogi o farmacista sa-ti dea prospectul unor anticonceptionale si sa te risti!Sa stii ca daca nu le iei pe acelea potrivite pt tine te poti alege cu o gramada de probleme(par pe fata, pe corp...) si nu prea se merita sa risti!De prezervativ nu ai auzit, de foitele care se introduc in vagin...!?
0
02-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mergeţi la un cabinet de planificare familiala: acolo consilierea e gratuită si vă calificaţi şi pentru anticonceptionale gratuite.
0
10-06-2007, ora 00:00
alexalbu85
Nu este medic/terapeut
alexalbu85
Trebuie sa mergi la ginecolog. Sunt cabinete pe planing care ofera consiliere gratuita si unde se pastreaza aninimatul. Nu trebuie sa ti fie rusine si sa te ascunzi de parinti. Sa inteleg ca tu vrei sa iei anticonceptionale pe ascuns? Trebuie sa stii ca anticonceptionalele chiar daca se prescriu fara reteta si slava domnului ai atatea variante din care poti alege, nu se pot lua asa dupa ureche. Trebuie recomandate de medic in functie de starea ta de sanatate. Te poti alege cu o groaza de probleme daca le iei asa de capul tau. Dereglari hormonale, pilozitate excesiva. Eu zic ca cea mai potrivita varianta pentru tine este prezervativul. Te protejeaza nu numai de o sarcina nedorita dar si de boli.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Contraceptia la adolescente
  • Adolescent
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •