Va rog din suflet, am nevoie de un sfat! nu mai ies deloc din casa, ametesc, am palpitatii, mi-e rau

11-07-2023
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Buna ziua.. de mai bine de o luna ma simt foarte rau, precizez ca am si anxietate, doar ca de data asta nu inteleg ce se mai intampla cu mine… Incepusem sa am dureri de spate de nici nu puteam sa ma aplec si sensibilitate in piciorul stang. Mi a trecut durerea de spate, doar ca am ajuns la spital cu dureri abdominale, greata, ameteli si sensibilitate in piciorul stang, m a trimis la reumato, analizele au iesit bune, doar o deshidratare. Am fost la reumato si mi a dat sa iau Tador pe 10 zile, tot rau ma simteam, dupa am fost la neurolog si mi a spus ca am nevralgie cervicala, mi a dat un unguent sa ma masez, tot rau ma simt. Ma doare capul pe partea stanga, simt ca am urechea infundata, ma doare in piept, spate, imi amorteste mana stanga, ma ustura si nara un pic, am pulsul foarte marit pe timpul zilei, ma simt deshidratata, ameteala, sensibilitate in piciorul stang, am ajuns sa nu mai ies deloc din casa pentru ca ametesc si am palpitatii si mi e rau… va rog din suflet, un sfat? Ieri am mers la spital cu dureri si m au trimis acasa ca sa vad medicul de familie.. efectiv simt ca ma doare tot pe partea stanga
5 comentarii
0
11-07-2023, ora 19:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna.
Ametelile, palpitatiile, starea de rau general sunt de la anxietate.
Faceti tratament pentru anxietate?
0
11-07-2023, ora 19:44
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
neurologul ti-a scanat coloana sau ti-a dat diagnostic doar pe baza simptomelor ?
0
11-07-2023, ora 22:44
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Mi-a dat doar pe baza simptomelor… joi merg la RMN cervical si pe coloana si sper sa am un raspuns
0
11-07-2023, ora 22:44
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
clara_p am tinut foarte multe tratamente, dr meu mi a dat naturiste pentru ca nu a mers bine cu nici un antidepresiv..
0
14-07-2023, ora 23:03
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
@ Cristina22,

N-ai avut tu, probabil, rabdare cu antidepresivele.

Anxietatea, ca anxietate ai, nu e o gluma sau o joaca, nu se vindeca asa cum ai bate din palme, de cele mai multe ori nu se vindeca niciodata.Ea poate fi mai chinuitoare fata de schizofrenie sau bipolara, cu toate ca nu e mai grava.Dovada manifestarile pe care le ai.Iar naturistele sunt, efectiv, degeaba, nu au absolut niciun efect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: