Tulburare bipolara

18-08-2024
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
am fost la psihiatru pentru insomnie; eram intr-o stare elevata, fara griji (in mod normal as fi fost jenat) dar cand asteptam sa intru mi-a trecut si brusc m-am simtit speriat si confuz. Cred ca am facut o impresie proasta, ca mi-a prescris si acest medicament cu efecte secundare grave (obezitate, diabet, impotenta, s.a.m.d.)

-----------*
"Common side effects include movement problems, sleepiness, dizziness, trouble seeing, constipation, and increased weight.[2][10] About 9 to 20% of people gained more than 7% of the baseline weight depending on the dose.[2] Serious side effects may include the potentially permanent movement disorder tardive dyskinesia, as well as neuroleptic malignant syndrome, an increased risk of suicide, and high blood sugar levels.[2][9] In older people with psychosis as a result of dementia, it may increase the risk of death.[2]
While atypical antipsychotics appear to have a lower rate of movement problems as compared to typical antipsychotics, risperidone has a high risk of movement problems among the atypicals.[46][47] Atypical antipsychotics, however, are associated with a greater amount of weight gain and other metabolic side effects.[48][47] "

Presupun ca n-am nevoie de asa ceva...

(*modificat de admin)
35 comentarii 12 Înainte ›
0
18-08-2024, ora 08:54
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
----------*
"Medicul botoşănean spune că Eminescu se comporta ciudat în diferitele stadii ale bolii. „Propriu-zis, creaţia lui poetică se desfăşura în episoadele lui depresive. Era trist, era adâncit în tristeţe. Atunci reuşea să se descarce cel mai bine în literatură. Sufletul lui era deosebit de încărcat de tristeţe în acele episoade. Este ca şi cum ar fi ajuns pe marginea prăpastiei. În acele perioade se pare că se şi însingura, nu comunica. În contrast, în momentele de manie, Eminescu se comporta exuberant. Se îmbrăca multicolor, dorea să şocheze, îşi atârna medalii de haine. Se spune că, în episoadele de manie, fugeau şi prostituatele de Eminescu, atât era de exuberant, vorbea extrem de vulgar”, spune medicul botoşănean.

Totodată, din punctul de vedere al psihiatrului Nicolae Vlad, poetul nu a primit nici tratamentul adecvat. „Nu erau tratamente eficiente în acea perioadă. Şi medicii vienezi la care a fost dus au confirmat acest diagnostic. În România era băgat în butoaie cu apă rece, atunci când stările se agravau”, mai spune Nicolae Vlad. De altfel, şi medicul neuropatolog Ovidiu Vuia de la Bucureşti, într-un studiu dedicat bolii şi morţii lui Eminescu, confirmă diagnosticul de sindrom maniaco-depresiv şi condamnă tratamentul cu mercur pe care medicii i l-au aplicat poetului, pentru sifilis.

Din păcate, din simptomele pe care am reuşit să le văd în nişte documente medicale, Eminescu suferea de tulburare afectivă bipolară. Ea se manifesta în reprize. Bineînţeles, geniul lui Eminescu nu a provocat această afecţiune şi nici boala nu a condiţionat geniul său. Erau total independente. Probabil a ajuns în această situaţie din cauza condiţiilor de trai dintr-o anumită perioadă, a zbuciumului interior. În orice caz, creaţia îl transforma."

(*modificat de admin)
1
18-08-2024, ora 09:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cereti opinia altui medic daca considerati ca tratamentul nu vi se potriveste. Nu stati cu insomnia ca apar/se agraveaza bolile psihice, apar psihoze de la ea.
Rispoleptul este un medicament care se da in tulburarea bipolara. Nu e necesar sa va apara acele efecte secundare. In cele mai multe cazuri ele nu apar. Trebuie testat.
0
18-08-2024, ora 10:53
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
am vazut ca se prescrie si pt. schizofrenie, ce este o boala cronica, pe cand tulburarea bipolara este o afectiune episodica pe fond genetic. daca ma simt bine nu mi se pare in regula sa iau asa ceva preventiv, mai bine plimbari/lectura/mers la preot.
0
18-08-2024, ora 11:10
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
Cred ca in astfel de cazuri, pacientii ar trebui sa fie informati cu privire la riscuri, ca poate le-a iesit glicemia ridicata la analize sau sunt predispusi la diabet, de impotenta/infertilitate nu mai zic. Este si riscul crescut de accidente rutiere.
Cei afectati, in loc sa devina pacienti cronici, ar trebui integrati, sa participe la grupuri de sprijin, sa lucreze undeva... sa se ocupe asistenta sociala.
0
18-08-2024, ora 11:33
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
am cautat 'risperidone site:quora.com' si toti zic ca au avut reactii proaste.

"Side effect: Weight gain, Severe Constipation, Slowed Metabolism, Bloated Stomach, Lost of Appetite, Erectile Dysfunction/ Delayed Ejaculation/ Loss of libido, Emotional Numbness, Cognitive Impairment, Depersonalization, Akatishia, Brain Fog/ Mental Block/ Memory loss, Subclinical Hypothyroidism, Insomia, Fatigue, Sensitivity/ Irritable, Sensitive to cold, Abnormal body temperature, Completely different person."

---------*

(*modificat de admin)
0
18-08-2024, ora 12:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu se poate sta fara tratament in tulburarea bipolara. Risc sa va ia cu politia si salvare si sa va interneze involuntar. Pana la urma creierul se degradeaza atat de rau incat aici se ajunge.
0
18-08-2024, ora 13:28
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
cred ca variaza de la persoana la persoana, in cazul meu nu pare atat de grav.
degradarea creierului s-ar putea produce (si) de la tratament, parca mai bine "tratamentul" traditional cu vin rosu, tuica sau tigari (sau mai bine mers pe munte, mers cu bicicleta, inot)
momentan e episodic, in nici un caz nu vreau sa devin bolnav acut/cronic, ca atunci nu mai exista iesire.
0
18-08-2024, ora 14:14
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
e o problema sociala, daca o persoana cu probleme psihice merge la festival sa cumpere droguri in loc sa mearga la psihiatru, acum nu ma mai surprinde...
toti se mira ca sunt atatia drogati, dar daca oamenii ar fi formati prin educatie, integrati in campul muncii, ajutati de asistenta sociala, psihologi, si ca ultima masura psihiatri, toate s-ar rezolva.
am ruda in Germania care merge la psiholog, si spune ca nu se compara cu Romania, si o cunostinta din Italia spune ca acolo medicii sunt foarte amabili cu pacientii.
0
18-08-2024, ora 14:32
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
Exista si schizofrenie episodica.

---------*

"His name was Dan. He was a coder, like me. He wasn’t full-on schizophrenic; instead, he had schizophreniform disorder, in which the disease manifested episodically.

He’d shown signs that his perception of the world wasn’t “normal” since childhood. The first full-blown instance was a result of someone putting PCP, a.k.a. “angel dust, ” in his drink at a party. (The perp went to prison for it.) Over the next week, Dan suffered some wild hallucinations, mood swings, and obsessive-compulsive behavior. When all other options were exhausted, his parents had him committed to a reputable mental hospital, where the goal was treatment, not isolation. Eight months later, he was stable enough for release, although he still wasn’t normal by any measure.

Regarding his illness, he always answered any questions I had, honestly & directly. He described the symptoms of a schizophrenic as the inability to distinguish between sensory perceptions and the bubblings of the subconscious mind, when drugs aren’t involved. His own case was latent, before his drugged drink at that party. After that, he had to learn nothing less than a new way of life.

I asked him to describe an incident that best illustrated what it’s like for him, to explain it to someone with a “normal” (i.e. normally cognitive) mind. He told me this story.

I’d been in [the hospital] for about 5 months. They were finally letting me brush my own teeth, which meant they could trust me to understand what a toothbrush was, and what it was for. That’s no small achievement. (laughter)

One morning, I was doing exactly that. I rinsed the toothpaste from my mouth, bent over to spit into the sink, and stood up. It was no longer me in the mirror. It was the devil, the scariest thing I’ve ever seen in my life. I was paralyzed with terror.

As I stood there, a beautiful angel descended into my right peripheral vision and said, “Dan? I’m not God; I’m not an angel. I’m the part of your brain which is still working properly. Close your eyes and turn around, and it will go away.”

It took every bit of courage to follow those words, but I finally did. And yes, it did go away."

nimanui nu-i pasa de astfel de lucruri, asta-i Romania, sistemele de irigatii au fost furate, padurile au fost taiate, si in cateva decenii o sa fie desert, mai avem si razboi la granita.
--------*

(*modificat de admin)
0
18-08-2024, ora 15:58
fitnes
Nu este medic/terapeut
fitnes
troler, troling, troll
0
18-08-2024, ora 16:42
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
ok, trecand prin asta am devenit constient la problemele sociale, empatia fata de persoanele cu afectiuni mintale se dobandeste, nu este innascuta.
daca n-ai suferit de asa ceva, sau n-ai avut rude/prieteni/colegi cu astfel de probleme, nici nu ma astept sa intelegi.
de aceea grupurile de sprijin ar fi importante, ca pana si doctorul ar putea avea dificultati sa inteleaga pacientul, sa nu creada ca e individ periculos ce trebuie sedat sa nu dea in cap la oameni.
0
18-08-2024, ora 21:00
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
astazi vroiam sa decid daca-l cumpar sau nu sa incep luni, asta clar nu, mi-a prescris alte 2 dar nici cu alea nu sunt sigur.
pana la urma depinde de mine sa-mi gestionez starea mentala.
---------*

(*modificat de admin)
0
18-08-2024, ora 22:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai interpretat gresit ce ai citit despre schizofrenie si tab. Episodul maniacal sau psihotic nu trece fara tratament. Daca ti se intampla esti intr-un episod continuu care face sa se degradeze creierul. Parerea mea e sa iti iei tratamentul asa cum ti-a zis medicul si sa nu bei alcool daca nu vrei sa o patesti mai rau. Daca nu iei tratament la timp poti deveni rezistent la orice fel de tratament si sa delirezi in continuu. Te faci de ras in societate. Vezi ca nu e de glumit cu boala asta. Probabil ca esti tanar si iti este greu sa accepti, dar trebuie sa te ingrijesti si sa mergi mai departe.
0
18-08-2024, ora 22:30
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
as prefera sa lucrez la ceva pozitiv, am deja domeniu .com, gazduire cPanel cu care nu fac nimic, si as putea sa fac un site pentru persoane care sufera de asemenea lucruri.
nu am cunostinte de psihologie (doar am facut modul dppd la facultatea de psihologie) dar as putea studia, si in orice caz ar fi ceva diferit, un loc in care se poate discuta de la egal la egal.
0
19-08-2024, ora 04:50
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
Insomnie din nou... de fapt am mers la psihiatru doar pt. ca vroiam somnifere. Visam ceva aiurea, si in timpul ala simiteam perna transpirata, e si cald acum, cand vine toamna oricum o sa fie mai bine. Cine sufera de depresie/manie poate sa-si ia o camera de hotel la Brasov, sa se plimbe pe munte si sa se relaxeze.
-------*

(*modificat de admin)
0
19-08-2024, ora 15:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cati ani ai? Sub 26?
0
19-08-2024, ora 20:19
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
nu stiu de ce mi-au fost sterse linkurile, inclusiv wikipedia

continuarea relevanta la postarea anterioara:

"Fifteen years after that episode, as he was telling me about it, his narration was totally calm, even finding humor in small points that the rest of us take for granted. But he had accepted his situation.

His hospital regimen boiled down to a few basic points:

— avoiding excess stress

— recoginizing the onset of an episode

— learning how to remind himself, in an episode, that it will end eventually

— learning how to spot the tricks a schizophrenic mind imposes on sensory perceptions

One of the things he learned later, was how to deal with employers who had to deal with his week-long absences a few times per year. When he was my colleague, the project management team all knew, but it wasn’t always the case with other employers.

His last job was, naturally, computer programming. In April 2003, he took his own life in a schizophrenic rage. His bosses attended his funeral, paying final respects to a fatally-flawed genius.

The next day, I went by to thank them for their actions. The CEO knew I was his friend, so she asked me directly if I had any clue why he killed himself.

They didn’t know that Dan had a mental illness.

As his friend, I know he trusted me not to damage his reputation or employability, but he also trusted my judgment when it came to talking about his condition. With nothing more to lose for anyone, I spoke candidly with the CEO and COO about the challenges Dan faced, about how he sometimes had to take off a week or two from office work. They knew Dan took some personal time off now and then, but they had no idea that he sometimes couldn’t distinguish reality and fantasy.

——-

Many illnesses are hidden from most of us, until suddenly the symptoms become visible. Some are physical, like hypothyroidism, lupus, or diabetes. Some are mental, like schizophrenia or bipolar disorder. And some are both, like any addiction, even like self-harm.

As people live their lives, they adapt to the challenges they face. The mentally ill do the same, to varying degrees of success. Dan’s was the rare case of mental illness that didn’t require long-term drugs. He found a balanced state of mind through training and meditation, which let him live a life that “passed for normal.” The journey he took to that place was long and very difficult.

In the end, he fell off the mental cliff. But that ledge he walked was far longer than most of us understood, before he died.

——-

Back to the topic: I remember Kroc Kamen’s original posting about LoseThos, how it held my interest, from beginning to end, including the video. My friendship with Dan helped me to see how Terry Davis was a similar flawed genius, but more finely cut. Kamen said LoseThos was a “hobby, ” but Davis’s video (or rather, audio) revealed to me a desperation for an audience. It’s a symptom of paranoia, which often accompanies schizophrenia: the sense that nobody else understands what you see, and you’re afraid to attempt an explanation because you know someone is coming to take you away; when a receptive audience finally shows up, they get a flood of explanation, along with gratitude for being willing to listen."

si van Gogh a avut tulburare bipolara, a murit sarac dar astazi tablourile lui valoreaza zeci de milioane de euro, in timpul vietii avea nevoie de bani, intelegere, respect, s.a.m.d.
0
20-08-2024, ora 04:45
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
in seara asta, am dormit de la 9 la 3, 6 ore, nu-i rau, asa dorm soldatii.
------*

guvernului si sistemului medical nu-i pasa de problemele noastre, oricine poate merge la Biserica dumninica (nu la iehovistii de la marginea drumului ce cauta sa profite de "fraieri")
>Ce contine vaccinu? La asta ma gandesc mereu, excursii in strainatate, festivaluri de drogati, si sa simt miros de creta! Deci hai sa comandam 120 de milioane de doze.

(*modificat de admin)
0
20-08-2024, ora 05:19
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
Conclouzie: avem nevoie de grupuri de sprijin. Cineva ar putea spune "nu merg ca mi-e rusine, ca ma doare capul, ca am agarofobie, etc." si totusi sa mearga saptamana urmatoare. La fel si pentru alcoolici, am o matusa alcoolica, bunica a chemat politia, a luat-o salvarea, si apoi s-a intors acasa.
------* (eu blochez reclamele cu uBlock Origin, si am blocat ferestrele pop-up din about:config in Firefox, am si ------*

(*modificat de admin)
0
20-08-2024, ora 05:59
fitnes
Nu este medic/terapeut
fitnes
@Zburatorul

Mergi la medicul tau psihiatru si spune-i ca ai insomnie. Crezi ca medicii prescriu pastile degeaba? Eu cred ca ai nevoie mare de benzodiazepine. Eu iau Anxiar. Și urmează tratamentul prescris de medic.
0
20-08-2024, ora 07:15
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
nu degeaba ca depinde de persoana, sa zicem in anii de facultate mergeam la psihiatru ca sunt stresat de restante, si imi prescria astfel de medicamente? ce se intampla? repetam anul, tata suparat, mama sarcastica, si eu as fi avut o scuza ca am diagnostic si reteta.

------*

(*modificat de admin)
0
20-08-2024, ora 08:53
fitnes
Nu este medic/terapeut
fitnes
Ok, vad ca esti afectat si tulburat din cauza insomniei. Nu te pot ajuta mai deloc, ti-am scris mai devreme sa mergi la medicul tau psihiatru mai mult nu pot sa fac. Daca nu iti iei medicamentele pentru boala ta tulburare bipolara poti risca sa faci prostii, sau vreun alt episode psihotic. Este treaba ta. Ai grija de tine si de sanatatea ta mentala. Numai bine.
0
20-08-2024, ora 11:29
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
ma ingijoreaza https://www.romedic.ro/forum/tulburare-bipolara-permis-de-conducere-128064
am un jaf de masina de 1000 de euro de pe olx, ce sta in parcare, daca vor il vand dar nu vreau sa-mi ia si permisul de cat B, ca si pe ala am dat bani.
---------*
daca iau astfel de medicamente, pana si bicicleta de pe balcon aduna praf.

(*modificat de admin)
0
20-08-2024, ora 14:11
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
Exemplu de forum pt. oameni excentrici: ---------* (acolo puteti sa postati tampenii, dar nu recomand ca m-au luat de fraier)
si-au batut joc de un transexual de la google, care a inceput sa depuna plangeri peste tot, si au avut probleme legale, probleme cu Cloudflare, probleme cu atacuri cibernetice (e si furtuna solara acum)
altii vad ca merge sa fie "minoritate marginalizata" (profesor universitar in fusta, politist in fusta) in timp ce oamenii saraci sufera in tacere; am vazut un domn in varsta imbracat frumos care cauta in gunoaie recipiente reciclate, am vrut sa-i dau 10 lei dar a refuzat politicos.
e si "luna albastra", cica fazele lunare influenteaza psihologia umana.

(*modificat de admin)
0
20-08-2024, ora 14:47
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
sa trec la un subiect jenant, cica anti-depresivele nu dau impotenta, ci erectie prelungita, adica daca ai prietena s-ar putea sa-i placa ca "lucrezi" ore in sir... eu n-am.
0
20-08-2024, ora 15:28
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
ma rog, ar fi de laudat ca poti s-o faci ore in sir, dar daca ai ejaculare retrograda ajungi la alte tampenii, la fantezii deplasate ca sa grabesti actul.
am vazut un subiect aici extrem de deprimant, nici nu dau link.
0
20-08-2024, ora 18:57
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Lipsa somnului este primul simptom de manie in tulburarea bipolara.
2. Lasa site-urile straine si fa-ti tratamentul pentru ca creierul fara tratament se degradeaza ireversibil si ti se strica cognitia.
3. Daca ai sub 26 de ani trebuie sa ai minim o internare. Majoritatea celor cu tab cu greu pot lucra si le trebuie pensie de invaliditate si indemnizatie de handicap din care sa poata trai. Fara o internare sub varsta de 26 de ani nu iti vei putea face niciodata indemnizatia de handicap care este o parte importanta a veniturilor cand cineva nu se mai poate concentra sa lucreze.
4. Stiu ca vrei sa lucrezi dar cu fuga de idei din episodul maniacal e putin probabil sa fii si capabil sa o faci. Poate cu tratament sa iti revii.
Nu are rost sa iti mai scriem ca nu asculti de nimeni si de nimic in aceste momente. Esti in episod. E grav. Nu constientizezi.
Conteaza sa iti salvezi tu creierul, sa ai mintea intreaga si sa nu delirezi si sa te faci de ras in societate decat orice efect advers al tratamentului.
0
20-08-2024, ora 20:40
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
Pai nici nu stiu ce am... thread-ul se apropie de 30 de raspunsuri, dar dupa ce am mai citit acest forum realizez ca e posibil sa am o tulburare atipica (greu de diagnosticat), precum en.wikipedia.org/wiki/Borderline_personality_disorder sau en.wikipedia.org/wiki/Histrionic_personality_disorder sau "... pe fond dizarmonic"
Nu am creat acest thread pt. atentie, as vrea sa fie simplu, ca atunci cand am avut pneumonie si m-a diagnosticat doctorul de familie.
0
20-08-2024, ora 21:53
Zburatorul
Nu este medic/terapeut
Zburatorul
O clarificare (posibil deprimanta, pe astfel de site-uri exista prostii precum "trigger warnings"):
daca ajungi sa-ti fie frica de moarte, sau de faptul ca-ti irosesti viata, ajungi de fapt sa-ti fie frica si de judecata, si ajungi la claritate.

-------*
31. Când va veni Fiul Omului întru slava Sa, şi toţi sfinţii îngeri cu El, atunci va şedea pe tronul slavei Sale.
32. Şi se vor aduna înaintea Lui toate neamurile şi-i va despărţi pe unii de alţii, precum desparte păstorul oile de capre.
33. Şi va pune oile de-a dreapta Sa, iar caprele de-a stânga.
34. Atunci va zice Împăratul celor de-a dreapta Lui: Veniţi, binecuvântaţii Tatălui Meu, moşteniţi împărăţia cea pregătită vouă de la întemeierea lumii.
35. Căci flămând am fost şi Mi-aţi dat să mănânc; însetat am fost şi Mi-aţi dat să beau; străin am fost şi M-aţi primit;
36. Gol am fost şi M-aţi îmbrăcat; bolnav am fost şi M-aţi cercetat; în temniţă am fost şi aţi venit la Mine.
37. Atunci drepţii Îi vor răspunde, zicând: Doamne, când Te-am văzut flămând şi Te-am hrănit? Sau însetat şi Ţi-am dat să bei?
38. Sau când Te-am văzut străin şi Te-am primit, sau gol şi Te-am îmbrăcat?
39. Sau când Te-am văzut bolnav sau în temniţă şi am venit la Tine?
40. Iar Împăratul, răspunzând, va zice către ei: Adevărat zic vouă, întrucât aţi făcut unuia dintr-aceşti fraţi ai Mei, prea mici, Mie Mi-aţi făcut.
41. Atunci va zice şi celor de-a stânga: Duceţi-vă de la Mine, blestemaţilor, în focul cel veşnic, care este gătit diavolului şi îngerilor lui.
42. Căci flămând am fost şi nu Mi-aţi dat să mănânc; însetat am fost şi nu Mi-aţi dat să beau;
43. Străin am fost şi nu M-aţi primit; gol, şi nu M-aţi îmbrăcat; bolnav şi în temniţă, şi nu M-aţi cercetat.
44. Atunci vor răspunde şi ei, zicând: Doamne, când Te-am văzut flămând, sau însetat, sau străin, sau gol, sau bolnav, sau în temniţă şi nu Ţi-am slujit?
45. El însă le va răspunde, zicând: Adevărat zic vouă: Întrucât nu aţi făcut unuia dintre aceşti prea mici, nici Mie nu Mi-aţi făcut.
46. Şi vor merge aceştia la osândă veşnică, iar drepţii la viaţă veşnică.

Fiecare are talantii sai... si libertatea sa-i foloseasca, dar cu libertatea trebuie sa vina si raspunderea, ca daca ai bani sau putere si le folosesti iresponsabil nu-i bine...
Cu totii avem rude, prieteni, colegi, etc.
------*

(*modificat de admin)
0
20-08-2024, ora 22:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa stii ca nu esti bine. Ia Rispoleptul ala pe care ti l-a dat doctorul si sa vezi cum te echilibrezi. Macar sa nu se ajunga la internare. Daca te interneaza iti iau carnetul.
Adaugă un comentariu / răspuns
35 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul