Anxietate - imi este greu sa ma trezesc, nu am aer suficient si nu pot sa respir bine

17-04-2023
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Buna dimineata! Am inceput tratament cu serlift de cateva zile si eglonyl, serlift ul imi da anxietate maxima dar probabil este reactie adversa stiind ca am 4 zile de cand l-am inceput… Problema este ca din cauza eglonyl ului in fiecare dimineata imi este greu sa ma trezesc si ma trezesc ca nu am aer suficient si nu pot sa respir bine, ma tine cam 20 de minute… imi poate afecta inima aceasta pastiluta? Mai am si o durere in gamba piciorului stang cateodata… ma simt mult mai bine dar inca nu ma simt ok, am inceput sa am probleme la munca ca acolo ma simt cel mai rau… va multumesc!
3 comentarii
0
17-04-2023, ora 14:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu de la Eglonyl va simtiti rau dimineata. Posibil tot de la Serlift sau de la anxietate.
Dupa o luna efectele secundare se vor retrage.
Solicitati doctorului o benzodiazepina in prima luna sa treceti mai usor peste efectele secundare.
0
17-04-2023, ora 15:50
Cristina22)
Nu este medic/terapeut
Cristina22)
Multumesc! Am si bromazepam la nevoie, dar tot incerc sa il evit ca sa nu devin dependenta de el..
0
17-04-2023, ora 16:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu deveniti dependenta daca luati o luna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul