Transpirații excesive de 6 ani cu frison și intoleranță la frig

27-08-2021
Aira
Nu este medic/terapeut
Aira
Am 62 de ani și de 6 ani mă chinuie o stare de frison cu intoleranță la frig, oboseală, transpirații excesive pe tot corpul (mă schimb de până la 15 ori în 24 de ore). Această stare vine și pleacă când vrea de 4-5 ori pe an stampila bine de o lună de fiecare dată. Anul acesta a venit în iunie și nu a mai plecat, sunt disperată, nu pot ieși din casă. Petru mine vara aceasta nu a fost cald. datorita stării de frison stau îmbrăcată cu trening și mă tot schimb. Am mers la următoarele specialități medicale : interne, endocrinologie, orl, pneumologie, psihiatrie, psiholog, homeopatie, alergologie ĺ, neurologie, cardiologie, la spitale și clinici renumite unde am efectuat nenumărate analize și investigații. În afara unui nodul de 25/ 13 mm pe glanda suprarenala care nu ar fi cauza nimic. NU ȘTIU UNDE SĂ MAI MERG! VĂ ROG AJUTAȚI-MĂ, pot pune la dispoziție documentele medicale.
1 comentarii
0
07-11-2021, ora 20:18
Silviu-a
Nu este medic/terapeut
Silviu-a
Am și eu aceleași simptome de 2, 5 ani și nu am reușit să le identific cauza. Dacă aveți noutăți, vă rog împărtășiți-mi-le și reciproc dacă am eu. Vă mulțumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Transpir foarte tare!
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  • Transpirația excesivă la adolescenți: sfaturi și soluții pentru tineri
  •