teste de sarcina false? urgent!

28-03-2008
fargone
Nu este medic/terapeut
fargone
Buna,
Dupa primul contact sexual menstruatia a intaziat cu o luna. In urma cu doua saptamani am luat doua teste de sarcina. Primul a iesit negativ. Al doilea l-am facut dupa 5 zile si acelasi rezultat. De obicei inainte sa imi vina menstruatia ma dor sanii si burta. Incepand de acum 2 zile au inceput sa ma doara si burta si sanii, dar nu inteleg de nu vine menstruatia. Este posibil ca testele de sarcina sa fi fost false ?
4 comentarii
0
28-03-2008, ora 00:00
fargone
Nu este medic/terapeut
fargone
Daca testele au fost bune, care poate fi cauza intarzierii?
0
28-03-2008, ora 00:00
kid
Nu este medic/terapeut
kid
2 teste false...nu prea am auzit sa se intample.cauze ale intarzierii menstruatiei pot fii:stressul, oboseala.daca ai inceput sa ai dureri premenstruale inseamna ca iti va venii ciclul.e clar ca daca in timp de o luna nu ai sesizat nici un simtom care sa "vesteasca"o sarcina, va venii si ciclul.intarzieri se mai intalnesc.
0
28-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Cel mai sigur test de sarcina este dozarea beta HCG in sange; Mergi si la un consult ginecologic; Numai bine
0
06-04-2008, ora 00:00
peto
Nu este medic/terapeut
peto
am avut contact sexual cu prietenul meu acum o sapt. eu iau anticonceptinale, dar am luat si un tratament cu 5 zile inainte sa am contactul sexual, iar dupa 2 zile mi-am facut niste analize se sange si urina si mi-au iesit corpi cetonici pozitivi +1 in urina. mentionez ca ziua in care mi-am facut analize a fost si prima zi din cele 7 de pauza de anticonceptional, iar acum sunt la a patra si inca nu mi-a venit. e posibil sa fiu insarcinata? cum imi pot da seama sigur daca pot fi insarcinata?testul de sarcina dupa cat timp poate fi facut? exista tratamente sau ceva pastile care sa provoace un avort spontan? va rog din tot sufletul sa-mi rasp cat de urgent ca sunt tare ingrijorata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: