Sarcina in stare incipienta?

07-12-2023
Cynthia
Nu este medic/terapeut
Cynthia
Buna ziua!
In data de 22 noiembrie mi-a venit CM doar ca a durat fix 2 zile jumate (de obicei dureaza intre 5 si 7 zile - CM regulat). Pana acum nu am avut dereglari de nici un fel. Dupa terminarea CM am avut niste stari ciudate: ameteli, foame excesiva si continua, stari de lesin (simteam ca mi se taie picioarele), oboseam foarte repede, dureri de stomac si stare de voma imediat dupa masa (orice mancam). De cateva zile acestor stari li s-au mai adaugat si dureri de abdomen in zona uterului (asemanatoare menstruatiei), dureri lombare, dureri de cap, gaze si o scurgere maronie (pe care am pus-o in baza ovulatiei). Credeti ca ar fi vorba de o sarcina timpurie?

Mentionez ca am facut si mai multe teste de sarcina de urina si unul de sange si toate au fost negative, iar toate contactele sexuale au fost protejate cu prezervativ.

Multumesc!
3 comentarii
0
07-12-2023, ora 16:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua. Ecografie intravaginala ati facut sa vedeti cauza?
0
07-12-2023, ora 16:48
Cynthia
Nu este medic/terapeut
Cynthia
Buna! Inca nu
0
07-12-2023, ora 17:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti niste analize de sange si ecografia intravaginala ca sa vedeti cauza acestor simptome.
Si anumite medicamente sau suplimente alimentare pot reduce fluxul menstrual.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •