Risperidona sau paliperidona?Rispolept Constă sau Xeplion?

11-01-2020
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Care e mai bun?Rispolept Consta sau Xeplion pentry simptome obsesive de toc și schizo?

Am și toc pe langa schizo medicul ar vrea să îmi schimbe pe Xeplion din cauza că mă plang de concentrare și atenție că am probleme cu ele, și am înțeles că ajuta si in toc rispoleptul dar am probleme de atenție și concentrare pe care paliperidona mi le-ar putea rezolva căci nu e atât de inhibitor precum rispoleptul Dar ce fac cu toc?Medicul are o reținere că nu m-ar ajuta paliperidona in toc, nu prea știe ce să facă, Natura, soarta a fost rea cu mine mi-a dat și simptome obsesive și schizo.Vreau sa va întreb dacă xeplionul ajuta in toc adică paliperidona sau risperidona o face mai bine?.Un cunoscător dicumentat mă poate lamuri?
1 comentarii
1
14-01-2020, ora 10:03
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Problemele de concentrare si memorie sunt de la antipsihotice ca rispolept.
Bune pentru TOC sunt antidepresivele ca Imipramina, Amitriptilina, clomipramina(anafranil)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: