prezervativul rupt, postinor 2.. sarcina?

11-03-2012
madallinnna
Nu este medic/terapeut
madallinnna
Pe 15 februarie a inceput menstruatia, pe 20 februarie s-a terminat, pe 26 februarie s-a produs actu sexual (s-a rupt prezervativu si a ejaculat in mine ), la 1 ora dupa act am luat postinor 2, dupa 12 ore am luat cea de-a 2 pastila. Dupa a 2 pastila dupa circa 10 ore mia fost rau( ameteli, stare voma, durere de cap ). Pe 6 martie a inceput menstruatia (dupa ceam citit pe net ar fi o falsa menstruatie), nu am avut la aceasta menstruatie sani umflati si tari cum ii aveam la fiecare menstruatie.doar ma durut burta in prima zi cand a venit.pe 11 martie adica astazi pare ca sar termina falsa menstruaite.mie ar trebui sa imi vina menstruatia pe 15 martie.e posibil sa fiu insarcinata?astazi am vomitat.falsa menstruatie e mai inchisa la culoare ca de obicei.o sa imi intarzie menstruatia, no o sa imi vina pe 15 ? ast raspuns
5 comentarii
0
11-03-2012, ora 19:43
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mai degrabă nu va veni pe 15, având în vedere că falsa menstruaţie e atât de aproape. De multe ori, ciclul este "resetat", ceea ce înseamnă că următoarea menstruaţie ar putea fi în aprilie.
Dar orice altă variantă este posibilă, având în vedere că aceste pilule produc foarte frecvent tulburări de ciclu.
0
11-03-2012, ora 19:53
madallinnna
Nu este medic/terapeut
madallinnna
care sunt sansele sa fiu insarcinata?
este aceasta falsa menstruatie semn ca nu sunt insarcinata ?
dupa cat timp pot sa fac un test de sarcina ?
postinor 2 poate influenta testul de sarcina ?
precizez ca aceasta falsa menstruatie a fost cantitativ la fel ca o menstruatie normala.e normal ?
eram in perioada fertila ?
0
11-03-2012, ora 20:13
madallinnna
Nu este medic/terapeut
madallinnna
va rog frumos sa imi raspundeti
0
12-03-2012, ora 15:06
madallinnna
Nu este medic/terapeut
madallinnna
chiar nu ma poate ajuta nimeni cu niste raspunsuri
0
13-03-2012, ora 15:30
madallinnna
Nu este medic/terapeut
madallinnna
imi raspundeti si mie ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul