Prezervativ ramas in uter - sunt insarcinata?

28-12-2007
cami_miha
Nu este medic/terapeut
cami_miha
am terminat ciclu in urma cu 4 zile..., si am facut dragoste cu prietenul meu. in timp ce o facea, prezervativul a ramas in mine, fara sa se sparga si nici prietenul nu ejaculase. exista riscul de-a ramane INSARCINATA? urmeaza sa merg la un consul endocrinologic pe 15 ian... dak iau "pastila de-a 2 zi" are efect negativ asupra consultatiei? ce m-ti sfatui sa fac? pls, raspuns urgent. multumesc.
7 comentarii
0
28-12-2007, ora 00:00
cami_miha
Nu este medic/terapeut
cami_miha
am ciclu neregulat, de aceea sunt programata la endocrinologie. "lichidul " eliminat inaintea ejacularii (udatul la baieti), contine spermatozoizi? am motive sa imi fac griji?
0
28-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu. nu ai nici un motiv sa iti faci griji. Atat timp cat el nu a ejaculat..lichidul despre care intrebi nu contine spermatozoizi!
0
28-12-2007, ora 00:00
texanu
Nu este medic/terapeut
texanu
sa nu mai folosesti prezervativ.si sa introduci in vagin cu 30 minute inaite de a face sex, o pastila de vitamina C, si numai ai probleme cu sarcina
0
29-12-2007, ora 00:00
alinna
Nu este medic/terapeut
alinna
nu am auzit inj viata mea de asa ceva,...cu pastila de vitamina C.Cum sa nu mai folosesca prezervativul?eu sincer nu am auzit de metoda asta...si ma indoiesc sincer..
0
29-12-2007, ora 00:00
geomarz
Identitate neconfirmată
geomarz
Citi ani ai Alina? Pastila de vitamina C a salvat multe vieti pina in 89. Este unul dintre cele mai eficace anticonceptionale locale.

Cami_miha
Si daca ai ramas insarinat se poate rezolva oricind.

Sfatul meu este sa nute joci cu patilele ale caror efecte secundare nu au fost studiate.
0
30-12-2007, ora 00:00
dulcineea1602
Nu este medic/terapeut
dulcineea1602
terminati-va dreaq cu afirmatiile de genu ca vit C poate fii folosita pe post de anticonceptional.E CEA MAI MARE TAMPENIE!!!
0
31-12-2007, ora 00:00
alinna
Nu este medic/terapeut
alinna
poti sa ai 50 de ani dak esti informat prost.Deci chiar e o prostie faza cu vitamina C.Dak ar fi adevarata vrezi ca s-ar mai chinui toti cu tot felu de metode contraceptive? :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Prezervativ aprobat pentru utilizare în multe țări europene, mai eficient în prevenirea infecțiilor decât prezervativele standard
  • Boli care se pot transmite chiar dacă porți prezervativ
  •