Menstruatie? Ce sa fie?

23-04-2016
Sorina.53
Nu este medic/terapeut
Sorina.53
Hei..deci vreau sa zic ca de ceva timp am inceput sa am o relatie mai apropiata cu un baiat, adica vorbim deschis despre multe chestii si ma rog am ajuns si la sex oral (mentionez sunt virgina) si acum 2 seri s-a ajuns sa incercam si altceva si nu eram destul de excitata si a incercat sa ma penetreze, dar m-a durut extrem de tare si nu l-am lasat sa continue si l-am oprit, nu a apucat sa bage penisul mai mult de un centimetru. A doua zi m-a durut foarte tare zona aceea, acum mi-a trecut, in schimb am crezut ca azi mi-a venit (chiar daca era prea devreme) si mi-a curs foarte putin pe la 5 seara. Cand am ajuns acasa de afara pe la 11 nu-mi mai cursese deloc, doar un lichid maroniu exact ca cel de la finalul menstruatiei si a inceput sa ma usture putin. Ce poate fi asta? De dezvirginat nu cred ca s-a intamplat, a bagat foarte putin penisul in vaginul meu, dar totusi la 2 zile diferenta sa curga acel sange cand se rupe himenul? Menstruatie? Ce sa fie?
7 comentarii
0
24-04-2016, ora 11:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In primul rand cred ca ati testat prietenul sa vedeti daca nu e infectat cu hiv, hepatita A, hepatita B, hepatita C, sifilis, gonoree, chlamydia, trichomonas, candida, alte infectii + virusurile care provoaca virusul HPV cu veruci/negi genitali si HPV cancerigen.

Majoritatea nu se vad si partenerul nici nu stie ca e infectat dar puteti lua infectia.
0
24-04-2016, ora 11:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cand ati ajuns sa vorbiti despre sex oral partenerul a stiut sa va spuna ce boli se iau prin sex oral ? El se vede ca e deja obisnuit cu asa ceva. Intrebati-l va rog sa verificati daca stie si reveniti.

Boli care se iau prin sex oral

- infectia cu virusul HIV
- herpesul sau virusul herpetic
- gonoreea sau boala produsa de bacteria Neisseria Gonorrheae
- candida
- chlamydia (boala produsa prin infectia cu bacteria Chlamydia Trachomatis)
- sifilis
- virusul HPV cancerigen
- virusul HPV care provoaca veruci sau negi (negii apar in gura sau pe buze)
- hepatita A
- hepatita B
- hepatita C
0
24-04-2016, ora 13:00
Sorina.53
Nu este medic/terapeut
Sorina.53
Am vorbit despre asta. Nu e infectat cu nimic. Eu am intrebat altceva
0
24-04-2016, ora 13:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De unde stiti ?

Anul acesta, la Sibiu, o fata virgina de 18 ani, incepe relatiile sexuale cu iubitul, care nu prezenta nici un fel de simptom.

Peste cateva luni ajunge la medic cu negi sau veruci genitale HPV in interiorul vaginului.
Speriata roaga medicul sa ii spuna daca a mai facut si alte boli.
In urma analizelor se dovedeste ca tanara mai fusese infectata cu:

- virusul HIV
- virusul hepatic B
- sifilis.
0
24-04-2016, ora 13:32
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@Sorina.53: Si tu l-ai crezut pe cuvant...Isteata fata...
Daca el a mai avut si alte partenere inaintea ta, ar trebui sa stai cu "morcovul in fund", vorba romanului...
Iar legat de problema ta, nu te poti dezvirgina singura cu o jucarie erotica?Nu ar fi mai simplu si mai comod asa? Conteaza chiar atat de mult un himen?!
Daca baietii "se dezvirgineaza" singuri prin masturbare, fetele de ce nu ar face la fel?! (si la baieti, initial pielea preputului e lipita partial de gland, iar fortarea decalotarii e foarte dureroasa, dar prin masturbari repetate, aceasta se dezlipeste, iar glandul este decalotat complet)
0
24-04-2016, ora 13:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tu crezi ca sunt rea cu tine.

Am mana rupta si totusi ti-am scris.

Dar daca eu ma apuc acum si iti scriu ce trebuie sa faci, in loc sa iti spun sa traiesti in abstineta pina la casatorie, fara sa contactezi bts-uri, fara sa dai zeci de milioane sa le tratezi, fara sa iti ramana cicatrici si sa suferi daca te desparti de iubitul cu care ai relatii sexuale, inseamna ca te mint.

Daca tu imi vii dupa o luna sau trei, si scrii pe forum ca ai contactat negi genitali produsi de virusul HPV si ca doctorita te-a trimis sa dai 350 lei pe test ca sa vezi daca ai HPV cancerigen, nu inseamna ca si eu port o responsabilitatea ca te-am invatat ceva cu potential periculos ?

O sa zici: mie nu o sa mi se intample. Asa ca te indrum sa verifici sectiunea de Boli cu transmitere sexuala a forumului + alte sectiuni si sa citesti impreuna cu prietenul doar titlurile topicurilor.

Asa se vorbeste despre sexul oral si alte tipuri de sex. Transmite-i.

Si comunica-i in felul urmator. 1+1=2. Tu esti virgina. Se presupune ca nu ai boli. Cu toate ca unele boli (HPV, herpes genital) se iau prin petting.

Daca tu te contaminezi de la el cu virusul cancerigen HPV, care nu se vede si nu se simte, cine da banii sa te ocupi de tratamentul lui ? El ? Lucreaza ? Ai negociat inainte cu parintii lui sa dea ei ?

Prietena mea a luat de la al doilea prieten HPV cancerigen, a dat 50 de milioane pe primul an de tratament (parintii s-au imprumutat la banca, ca ea nu lucra momentan). A facut 2 operatii. I-au scurtat din col. Nu mai poate face copii pentru ca nu mai poate tine sarcina cu colul ciopartit.

Vezi ca baietii la varsta asta prostesc multe fete, chiar si fara sa stie ca sunt bolnavi, si fetele cred ca totul intre ei e iubire.

Si prietena mea a crezut ca intre ea si al doilea prieten e iubire si dupa ce a aflat ca s-a imbolnavit si ca are nevoie de tratament, baiatul i-a intors spatele. Desi avea in banca zeci de mii de euro, nu i-a dat un leu sa se trateze. El ii daduse virusul. El ii sugera ca se vor casatori si ca vor trai impreuna pina la adanci batraneti.

Mai meditezi inainte sa iei astfel de decizii. Poate ca ai probleme ca incearca cineva sa te opreasca sa faci ceva rau trupului tau. Nu am de unde sa stiu.

Nu te panica de ce ti s-a intamplat. Stai calma.

Citeste aici titlurile, fara sa te sperii. Doar citeste negru pe alb.

http://www.romedic.ro/forum/s/boli-cu-transmitere-sexuala

Daca tu crezi ca eu sunt rea cu tine ca vreau sa va protejez si sa nu va imbolnaviti, prefer sa fiu rea dar sa nu va mai stiu bolnavi. De 9 ani urmaresc acest forum si aproape zilnic sunt postate topicuri in general de baieti infectati. Majoritatea sunt baieti care posteaza. La ei anumite boli nu prezinta simptome si ajung la medic mai greu.
0
24-04-2016, ora 13:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
http://www.romedic.ro/forum/s/boli-cu-transmitere-sexuala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici