Nu reusesc sa o atrag sa isi doreasca sa facem dragoste

03-10-2013
cana.liviu
Nu este medic/terapeut
cana.liviu
Buna seara,

Am o partenera de 1 an si nu reusesc sa o fac sa se ude.Isi doreste foarte mult la fel ca mine insa nu stiu cum sa mai procedez.Va rog sa ma ajutati...
4 comentarii
0
03-10-2013, ora 08:15
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
Adica?
Ce vrei sa spui?
Care e de fapt problema?
Vrei sa urineze??
Sau.sa toarne o galeata de apa pe ea inainet sa faceti dragoste???
Tu ai mai facut dragoste vre-o data? Dar ea?
Probabil ca nu ai facut dragoste... nu se uda nimeni. Este umed in interior iar pe exterior foarte putin. Aceasta umezeala se pierde daca inainte se intampla mangaieri si altele (ceea ce e perfect normal).
Nu faceti dragoste pentru ca aveti alte temeri pe care trebuie sa le vorbiti si sa va asigurati climatul psihologic si emotional potrivit, adica sa va iubiti cu adevarat, eventual sa va casatoriti.
0
03-10-2013, ora 08:16
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
Si daca va deranjeaza atat de tare... folositi lubrifiant.
0
03-10-2013, ora 09:53
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Vrei sa spui ca nu simte placere in timpul actului sexual? Ca nu am inteles.

Sau e vorba doar despre lubrifiere?
0
07-10-2013, ora 20:12
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
iuliah stii vorba aia "daca taceai, filozof ramaneai?"
eu cred ca tu nu ai mai facut dragoste pana acum... o tipa e uda (da, in interior), adica se lubrifiaza, atunci cand este excitata... nu e vorba nici despre urinat, nici despre galeti cu apa. deci problema lui liviu este faptul ca prietena lui nu se excita suficient de tare incat sa se ude si sa faca sexul placut. umezeala asta nu se pierde daca sunt mangaieri inainte :)) ci exact invers! trebuie s-o mangai pe tipa, s-o saruti etc ca sa se "ude" mai tare, deci sa se excite. stii tu, preludiu.
acum pt iuliah: poate ca prietena ta este mai timida, poate are unele fantezii pe care ii este jena sa ti le marturiseasca sau poate din cauza felului in care a fost crescuta considera la nivel subconstient ca sexul este ceva rau, un pacat etc. Sfatul meu este sa organizezi o seara cat se poate de relaxanta, stii tu o cina cu ceva bun de mancare, un pahar de vin, un masaj, dar doar ca sa discutati, s-o faci sa se destinda si sa se simta comod sa vorbeasca deschis despre sex.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •