Mi-e frica mare de moarte

08-06-2019
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Ce sa fac daca mi-e frica mult de moarte?

Mereu ma gandesc ca pot muri oricand si oricum si ma infioara gandul asta. Vreau sa traiesc, chiar daca acum am schizo și TOC.Mereu când mă culc, mi-e frica că nu o să mă mai trezesc.Am o frica mare de moarte.Ma gândesc mereu că daca e ultima zi, daca voi muri, daca nu voi mai apuca să mă bucur de viață așa cum vreau eu etc
Fac tratament psihiatric cu Prozac, Rispolept Consta și quetiapina.
Un sfat va rog.:(
4 comentarii
0
08-06-2019, ora 16:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incearca si psihoterapie cu trimitere de la psihiatru.
0
08-06-2019, ora 17:21
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Nu cred ca merge..chestia asta e doar pe hartie sau in lege..in practica psihiatrul nu iti zice nimic despre asta si nu iti da nimic, cred ca imi va stramba din nas..
0
09-06-2019, ora 06:16
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Vorbește cu el, nu ai ce să pierzi. Dacă nu vorbești nu ai de unde să știi că te refuză. E numai o convingere limitatoare a ta. Pentru că se decontează un nr. mic de ședințe, recomandă la cine solicită. Și o ședință la 2 săptămâni ți-ar face bine decât deloc.
0
13-06-2019, ora 17:25
Raluca Eonia
Nu este medic/terapeut
Raluca Eonia
Nu iti fie frica, toti mmurim
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: