medicul ii spusese mamei ca nu mai sunt virgina.. e din cauza ob-urilor?

11-12-2008
anonim16
Nu este medic/terapeut
anonim16
buna!!!Am 16 ani si parinti m-au dus de curand la ginecolog sa vada dak mai sunt "fata mare". Eu nefiind cu musca pe caciula am mers fara probleme, dar surpriza.medicul ii spusese mamei ca nu mai sunt virgina.Oare sa fie din cauza k folosesc ob-uri?sau poate s-a gresit medicul?va rog un raspuns k sunt disperata deoarece ai mei nu mai au incredere in mine...singura care ma crede e verisoara mea si ea a zis k poate e de la ob-uri din moment ce eu nu mi-am inceput viata sexuala.Multumesc...si astept un raspuns.
3 comentarii
0
11-12-2008, ora 16:43
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
sunt o grămadă de persoane care se nasc fără himen- mebrana care "dă" vriginitatea. de asemenea ob urile o pot leza deşi se zice că nu e aşa, sau exerciţii de gimnastică, mers pe bicicletă orice cât de uşor, pentru că nu e neapărat indestrucibilă. caută pe net să vezi că chiar există multe persoane care se nasc aşa şi eventual printează-le părinţilor o foaie să vadă!!! virginitatea se pierde din cauza sexului, cu sau fără membrană
0
11-12-2008, ora 18:41
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Pai Crina, spui la sfarsit ca virginitatea se pierde din cauza sexului, cu sau fara membrana, asa e ?
Dar biata fata n-a facut sex, cum vine asta ? Ce sa inteleaga din ce spui la sfarsit ?
Ei pur si simplu, nu ii vine sa creada si e normal sa fie socata, care fata n-ar fi.
Poate, draga anonima16, sa fie asa cum zice Crina, ma rog, poate stie mai multe, dar poate fi si de la ob-uri pt k voi cele tinere folositi numai din astea fara sa va ganditi la consecinte, si iata ce ai patit. Dar daca ar fi asa atunci nu le-ar mai vinde farmaciile, ob-urile astea !
Nu stiu ce as putea sa iti spun ca sa te incurajez, e o situatie foarte delicata si destul de rar intalnita.
Poate reusesti sa vorbesti cu ai tai, nu stiu, sa te inteleaga ! imi inchipui cat esti de jenata !

Alisia
0
11-12-2008, ora 18:54
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
ce voiam să zic e că dacă nu a făcut sex este virgină, CHIAR DACĂ NU ARE HIMEN.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  • Cercetătorii au descoperit metale toxice în tampoanele igienice interne
  •