Stari de anxietate si neliniste, oboseala, flatulenta, balonare, spasme musculare | Forumul Medical ROmedic

Stari de anxietate si neliniste, oboseala, flatulenta, balonare, spasme musculare

05-12-2018
Alexiandr
Nu este medic/terapeut
Alexiandr
Ma numesc alex si am 20 de ani. Am observat recent ca se vede lunula doar pe degetul mare(cred ca si aici e cam micuta) la fiecare mana iar pe celelalte e absenta sau nu o pot vedea eu.De pe la 16 ani pe baza unui tsh crescut si hormoni tiroidieni in limite normale am inceput sa am stari de anxietate si neliniste(de exemplu cand ma duc la doctorul meu fac puls 160 si tensiune 16/10 datorate unei stari de incordare, frica, neliniste si toate astea fara sa am vre un motiv. Ma simtb obosit de vreo 2-3 luni chiar si daca beau o cafea, pulsul il simt cam crescut-cred ca e cam 80-90bpm, de cam un an cred ca am dispepsie functionala(nu am mers la doctor sa vad daca e vreo cauza organica, am asteptat crezand ca o sa.mi treaca), din cand in cand mi se intoarce continutul gastric inapoi si arde destul de tare, am flatulenta, balonare, spasme musculare la maini si picioare dar nu foarte des.De asemenea imi cade foarte mult parul, este gras, uleios si miroase destul de rau iar asta la 1-2 zile dupa dus, tenul de asemenea este gras. As dori un sfat cu ce as putea sa fac. Multumesc si o zi buna!
2 comentarii
0
10-12-2018, ora 08:23
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Ar fi bine sa mergeti la medicul dermatolog ptr recomandarea unor analize de laborator si tratament ptr alopecie.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
0
07-01-2019, ora 00:17
Alexiandr
Nu este medic/terapeut
Alexiandr
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.Cred ca m.am exprimat gresit.Parul imi pica destul de usor dar nu in exces(probabil se subtiaza si cade usor, nu stiu sa ma pronunt cam cat de mult cade...).De exemplu acum am doua zile de cand m.am spalat pe cap iar parul este destul de mic si se observa foarte gras(asa zic ) foarte lucios si un miros destul de urat.In aceste conditii inca imi recomandati un consult dermatologic? O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.