Infarct miocardic | Forumul Medical ROmedic

Infarct miocardic

20-02-2018
Franklin
Nu este medic/terapeut
Franklin
Am 47 ani.In urma cu7 luni am suferit un infarct si mi-a fost implantat un stent. Asta se intampla in Italia spre norocul meu. In prima perioada de dupa infarct m-am simti bine. Dar de ceva timp transpir f.rau obosesc la efort minim cateodata am dureri in piept si spate In urma cu 3 saptamani am fost la cardiolog mi-a facut Ekg si ecografie mi-a prescris in continuare tratamentul dat de medicii italieni si sa fac o radiografie la plamani care a fost ok.Am 1.76m si 90 kg. Ma intreb daca ar trebui sa fac si alte investigatii, analize ??? Dar care ? Diagnosticul pus in i Italia este insuficienta cardiaca si arteroscreloza.
1 comentarii
0
20-02-2018, ora 23:20
DrPretorian
Identitate neconfirmată
DrPretorian
Buna seara. Simptomele Dvs sunt inalt sugestive pentru reaparitia unei leziuni coronariene, posibil a unei restenoze in stentul implantat in urma cu 7 luni. Va recomand sa faceti cat mai repede o ecografie cardiaca + coronarografie de control. Pentru detalii imi puteti scrie prin site-ul meu,
Dr Radu Pretorian
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici