incident!!

13-03-2010
Marina.
Nu este medic/terapeut
Marina.
Buna. Trec direct la subiect: primul contact neprotejat. Primele zile dupa menstra e sigur nu? (imi vine regulat, la 26 de zile). La mine a fost in ultima zi de menstra, cred. Adica, mai curgeau cateva picaturi acolo. Trebuia exact cand trecea de tot? imi curg in continuare cateva picaturi (au trecut vreo 12 ore de la contact), desi de obicei mi se oprea, trecea de tot pana acum. Multumesc!
4 comentarii
0
13-03-2010, ora 22:24
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Pare să fie OK. Spun "pare" fiindcă lipseşte informaţia esenţială: a câta zi din ciclu a fost.

Pentru calculul perioadei fertile, iată un articol de-al meu pe această temă: http://www.doctordragomir.ro/articol_metoda_calendarului.htm
0
14-03-2010, ora 12:19
Marina.
Nu este medic/terapeut
Marina.
A fost a 6-a. de aceea am zis ca trebuia sa imi treaca deja.
0
14-03-2010, ora 12:26
Marina.
Nu este medic/terapeut
Marina.
a 6-a zi de menstra*
0
14-03-2010, ora 13:27
Marina.
Nu este medic/terapeut
Marina.
mi-a venit pe 8, "incidentul" s-a intamplat in a 6-a zi de menstra pe 13; mi-am calculat, intre 10 si 26 e perioada fertila. dar..daca "perioada sigura" reprezinta urmatoarele zile dupa menstra (Adica acum, pe 14), este perioada fertila sau "sigura"?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici