Ganglioni inflamati inghinal

15-03-2020
AnaF99
Nu este medic/terapeut
AnaF99
Buna seara!
In urma cu 3 luni jumatate in zona inghinala mi-a s-au inflamat ganglionii care s-au inflamat destul de tare in urma ecografiei si anume aveau in jur de 3 cm, erau de asemenea foarte durerosi. Dupa ce am administrat antibiotic 10 zile si supozitoare, inflamatia din jur s-a retras si durerea. Antibioticul mi-a fost dat de un chirurg. Dupa inca o ecografie cam la jumatate de luna de la administrarea antibioticului mi s-a spus ca el inca are in jur de 2, 5/3 cm, ceea ce m-a surprins ca nu s-a micsorat. Tin sa mentionez ca sunt multiple adenopatii vascularizate. Toate analizele de sange sunt bune, Vsh-9, doar Proteina C este f putin marita. Am facut toate analizele pentru bolile cu transmitere sexuala, desi nu aveam cum sa le iau, doar pentru linistea mea. Am mai consultat 2/3 ginecologi si acestia nu mi-au spus ce as putea sa mai fac. Sunt speriata pentru ca am citit ca ar putea fi un “limfom”, dar cu aceasta nebunie cu acest virus nu as putea sa ma duc sa imi fac o biopsie, dar totusi la palpare ei se mai umfla apoi se mai dezumfla singuri. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi concrete si de folos v-as fi recunoscatoare. Multumesc!
1 comentarii
0
16-08-2020, ora 08:41
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Buna Ana ! Ce ai rezolvat cu ganglionii ? Sunt in aceeasi situatie..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ganglioni inghinali măriți - infecție, cancer sau altceva?
  •