Dureri in piept

07-06-2018
Bobo23
Nu este medic/terapeut
Bobo23
Buna ziua de aproximativ 3 săptămâni an dureri in piept, nu pot sa ma mai concentrez cum o făceam o data... simt un discomfort toracic... mai am și scaun moale câteodată culoarea este maroine sa zic așa... câteodată galben... ieri am fost la toaleta am avut scaun maroniu spre galben... și am văzut și puțin sange cred pe hârtie roșu roșu... mâinile le am recit mai tot timpul simt niște înțepături/ furnicături in corp câteodată... senzație de plin sa zic așa... ragai imediat după ce beau ceva.. la fel și cu vânturile... câteodată simt ca nu pot sa trag aer in piept.. azi dimineața când m-am trezit am avut o durere in zona ficatului și apoi a coborât spre burta in jos am mâncat niște fulgi de ovăz cu apa cald ma mai lăsat.. dar apoi simteam o arsura in stomac la fel simt o arsura in zona ficatului... mi-am făcut analize la sange la treaba mare și toate au ieșit bune mi-au spus... sunt in Anglia nu știu ce sa mai fac.. dacă ma duc la doctor ma asculta la plămâni la inima pe la stomac îmi iau tensiunea pulsu temperatura și ma trimit acasă îmi spun ca n-am nimic... nu știu ce se întâmpla cu mine simt ca pierd controlul asupra corpului... la fel parca îmi simt ficatul mari dar analizele la ficat au ieșit bune... la sange. Ma dor oasele câteodată durerea din piept radiază in spate și casc foarte mult in timpul zile... pe 11 sunt programat la un EKG.. ce ar putea sa fie dacă m-ar putea ajuta cineva cu un sfat... si nu in ultimul rând câteodată am diaree adică apoasa.. nu beau de fumat fumez 7-8 țigări le zi... ce ma sfătuiți sa fac ? O sa ma duc mâine iar la doctor sa văd problema este ca in Anglia aici... ma asculta la plămâni inima stomac și toate cele și ma trimite acasă fără sa îmi dea un tratament... câteodată senzație ca vreau sa ma duc la toaleta sa fac treaba mare mai mereu chiar dacă nu manac.. ce credeți ca ar putea fi ? Scuze pentru Greșelile făcute dar sunt disperat chiar nu mai știu ce se întâmpla cu mine.. nu am avut probleme de sănătate niciodată... am făcut sport de performanța înot 11 ani și fotbal și atletism am 27 de ani.. 163 cm și 58 de kg.. nu slăbesc nu ma îngraș.. ce credeți ca ar putea ? Va mulțumesc scuze încă o data pentru Greșelile făcut!! Sănătate
6 comentarii
0
07-06-2018, ora 14:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Durerile in piept pot fi somatizari de anxietate. Mergeti la psihiatru, psiholog.
0
07-06-2018, ora 17:41
Bobo23
Nu este medic/terapeut
Bobo23
Toate aceste simptome care le am pot fi de la anxietate ? Adică scaun moale, ieri dimineața m-am trezit cu o durere ee burta stomac apoi durerea se lasă in jos spre colon... și acum mai nou îmi simt capul foarte greu și dureri de cap... pe lângă astea parca îmi simt ficatul mărit... și nu prea pot sa respir cum trebuie și plus durerile in piept și scaunul cu sange.. a fost doar o data... și e adevărat da nu prea manac regulat și nu cred ca manac cum trebuie.. adică câteodată nu manac 12 ore câteodată manac mult seara depinde cum scap de la munca plus arsura in stomac câteodată.. îți mulțumesc pentru răspuns!
0
07-06-2018, ora 22:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Colon iritabil, dureri de cap, dureri de piept, senzatia ca nu puteti respira cum trebuie, pot fi de la anxietate.
Mergeti la psihiatru, psiholog.
Pentru ficat marit, scaun cu sange, arsura de stomac, mergeti la gastrolog.
0
08-06-2018, ora 07:33
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Simptomele descrise pot indica o suferință a sistemului digestiv, de la o banală gastro-duodenită până la un colon iritabil... Răspunsul cred că vi-l poate oferi un gastroenterolog competent și binevoitor...
Nu cred că e doar o anxietate. Căutați prima dată să excludeți o afecțiune organică... Dacă se infirmă orice afecțiune digestivă...puteți lua în calcul și anxietatea...
0
09-06-2018, ora 21:47
Bobo23
Nu este medic/terapeut
Bobo23
Am fost astăzi la doctor și m-a programat sa-mi facă analize la stomac adică sa-mi bage o camera pe gura nu am înțeles bine.. dar e ceva de genul... problema e ca trebuie sa astept... aici pot sa astept și o luna după ei... durerile in piept m-au mai lăsat la fel și diaree nu am mai făcut așa moale... pe 11 am programare la doctor pentru un ecg dau ceva de genul... chestia este ca acum am o presiune in cap și un fel de dopuri in urechi și o senzație de apăsare pe creier sa zic așa simt ca îmi pierd memoria... nu prea pot sa ma concentrez deloc... și la fel simt valuri de caldura in corp și ce ma deranjează este ca cel mai mult simt caldura la fata și la cap... știu ca am o sinuzita demult dar poate sa fie din cauza la asta ? Urechile câteodată le simt înfundate și ceva ma apasă pe creier un fel de presiune... plus de asta câteodată in corp: mâini / picioare și îmi amorțesc mâinile câteodată simt furnicături și înțepături... la fel și in cap și pe corp... de la ce poate fi? Practic mie frica sa mai și mânca... din cauza ca am impresia ca o sa fac sau am făcut un atac cerebral... am 27 ani 164 cm și 58 de kg.. probleme cu tensiunea nu am avut niciodată.. analize la sange mi-am făcut și la scaun și mi-au ieșit normal... câteodată simt ca ma arde corpul... mi-am luat temperatura astăzi de 5 ori și de fiecare data mi-a ieșit 36.2 sau 36.1 de la ce ar putea fi simptomele astea ? Sa ma duc la urgente ? Ca nu știu ce sa mai fac..
0
22-07-2018, ora 18:25
Bibi123
Nu este medic/terapeut
Bibi123
Vezi sa nu fie lipsa de calciu, vitamine etc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •