Dureri corp doar pe partea stanga

18-05-2019
AnaMariaAny
Nu este medic/terapeut
AnaMariaAny
Buna ziua, numele meu este Ana si am 28 de ani.
Totul a inceput in urma cu 4 luni, seara cand stateam linistita in pat a inceput inima sa-mi sara din piept si ameteli de nu ma puteam ridica din pat.
A doua zi am facut o programare la cardiologie. EKG si ecograf pe cord perfect normale, fara modificari, doar un mic nodul pe tiroida.
Am facut hemoleucograma completa nici aici nu au fost modificari majore doar VSH2 putin marit.
De atunci am ramas cu durere de cap pe partea stanga, amorteli faciale (obraz, buze, limba, ureche). Am fost si la un consult neurologic si am fost trimisa sa fac un rmn. Rmn.ul fara substanta de contrast deoarece in perioada aceea alaptam. Nici aici nu au fost modificari.Am revenit la neurolog unde mi sa prescris Betaserc si Vimovo pebtru durerile de cap si ameteli. Durerile de cap s-au mai diminuat insa nu si ametelile.
Doctorul de familie mi.a dat Osteocare pebtru vitamine si mi-a sugerat sa fac o radiografie la coloana sa excludem spondiloza. Ecigrafie coloana lombara si cervicala o usoara scolioza care nu este de vina pentru toate simptomele mele.
La ORL totul perfect.
Un timp s-au mai diminuat toate starile dar au inceput din nou si parca mai puternice.
Am fost la un al 2 lea EKG si ecografie pe cord la alt cardiolog, totul perfect dar iar sa vazut acel nodul pe tiroida.
A doua zi am facut analize TSH FT4 ATPO FT3 in limite normale.
Am fost iar la ORL. surpriza Rinosinuzita maxilo faciala cronica... tratament pentru o saptamana... mi.a trecut...
Radiografie la plamani buna si asta.
Offf si dupa tot prin ce am trecut nu am reusit sa aflu exact ce am. In prezent am urmatoarele simptome : dureri de brat, spate, umar, gat (mici dificultati la inghitire), obraz, ureche, tampla toate pe partea stanga si din cand in cand dureri in piept pentru cateva secunde, ameteli zilnice dar tot pentru cateva secunde, maxim minute. Sunt inca sub tratamentul cu betaserc si cam atat.
A mai patit cineva ceva asemanator? Care a fost cauza? La ce medic sa mai apelez?
1 comentarii
0
27-09-2022, ora 22:52
Cristin@_89
Nu este medic/terapeut
Cristin@_89
EU am aceiasi problema ca jumate de corp mi amorteshte, multe sau intimplat in vreo citeva zile, ba ca ma muscat capusa in picior sting shiam fost nevoita sa fac O taietura mica ca sa extrag cea mai ramas in piele la picior, ba ca in ziua cind am fost la stomatolog shi nu Mia scos nervyl shi ma plombat masiaua, tot in partea stinga, ba ca am aflat ca in zona cervicala am doua vertebre unite, medicii nu poate sa zica exact de ce, orice medicine O satzi puie un simptom care poate Nici nu tzi se atribuie, medicii nu le stiu pe toate, daca te duci pe la psihoterapeuti, astia as zica shi mai strashnic, EU un lucru am observat la mine cind am fost la manastire, cind ieshisem odata din manastire corpul meu se indreptase mai repede pe O cararusa ca sa ies mai repede de acolo, Iar mintea in citeva minute nu a fost cu mine, atunci EU am ramas uimita de ce asa repde am luato pe acolo, cind mam limpezit la minte, am zis ce am apucato pe aici doriam prin centru manastirii sa merg, cind colo am inteles tot, mam ocolit de Calugari, asa ca mai lasati psihoterapeuti, medicii, si mai ducetiva shi pe la manastire poate problemele sunt altele.logica la mine tot e in partea stinga. Si iata pe la manastire am inteles ca jongliaza ceva cu mine. La mine e asa, la tine, nu shtiu. ca mine am mai vazut, cind ieshia din biserica cu un ochi in dreapta shi unu in stinga O prietena care demult imi spusese problema Ei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: