dereglare menstruatie. de ce imi intarzie asa de mult?

25-02-2008
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
am 17 ani, am avut acum ceva timp chisturi ovariene, si am luat timp de sase luni logest. chisturile mi-au trecut, dar dupa intreruperea trat. cu logest nu am mai avut menstruatie timp de 5 luni. am luat la recomandarea medicului ginecolog duphaston, timp de 6 luni. acum am terminat si acest tratament, si iar nu am mai avut menstruatie de 3 luni. doctora mea spunea ca cel mai bine este sa imi las organismul sa se regleze singur. nu stiu ce sa fac, nu as mai vrea nici pastile dar mi-e teama ca voi avea vreo hemoragie daca imi intarzie atat de mult. ce sa fac?
6 comentarii
0
01-03-2008, ora 00:00
Pancamo
Nu este medic/terapeut
Pancamo
pai pentru chisturi in mod normal sau ma rog, eu stiu ca se trateaza cu anticonceptionale, acuma asteapta sa revina la normal ca esti in pauza, in timp ce ai luat medicamentele ai avut menstruatie ?
0
01-03-2008, ora 00:00
Pancamo
Nu este medic/terapeut
Pancamo
pai pentru chisturi in mod normal sau ma rog, eu stiu ca se trateaza cu anticonceptionale, acuma asteapta sa revina la normal ca esti in pauza, in timp ce ai luat medicamentele ai avut menstruatie ?
0
03-03-2008, ora 00:00
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
nu, eu nu mai am chisturi. duphastonul l-am luat dupa ce acestea s-au vindecat, pt ca nu mai aveam menstruatie. si acum am terminat si cu duphastonul si iar nu mai imi vine.
0
03-03-2008, ora 00:00
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
in timp ce luam medicamente era totul ok.
0
03-03-2008, ora 00:00
Pancamo
Nu este medic/terapeut
Pancamo
pai esti in perioada aia de pauza...o sa dureze cam o luna...poate mai putin si isi revine singur...corpul reactioneaza la anti si in momentul cand numai e in corp se deregleaza, isi revine singur acuma ca esti in pauza, sau cel mai bine urmeaza o luna si o luna, adica o luna iei pastile o luna pauza si trebuie sa revina
0
05-03-2008, ora 00:00
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
eu din decembrie nu am mai avut...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Chisturile ovariene - important de știut
  •