coroana ceramica incisivi

13-02-2012
ana tudor 53
Nu este medic/terapeut
ana tudor 53
am fost la stomatolog pt. a-mi face coroana pe cei 4 incisivi de sus deoarece era necesar fiind cariati rau si necesitau aceasta lucrare.Mi a terminat coroana tehniceanu care este dintr o singura bucata iar eu am zis sa mi o puna doar de proba inainte de aceasta lucrare mai avind o experienta neplacuta cu o alta lucrare, de o saptamina o am de proba dar simt dintii ca intr o menghina ma dor daca pun mina pe ei sau vreau sa musc piine nu pot si pe deasupra mai si Sisii mi se impiedica limba in dinti am fost inapoi la medic sa i spun si azis ca din partea ei ebine dar pentru mine este foarte deranjanta aceasta stare si inainte de a mii lipi definitiv coroana as dori sa stiu ce s ar mai putea face sa nu i mai simt asa strinsi si sa nu mai sisii eu nu am avut inainte aceasta problema.Va rog din suflet ajutatima cu niste sfaturi.Multumesc
1 comentarii
0
13-02-2012, ora 23:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
acum 5 ani am avut si eu o astfel de lucrare.
DA, se pare ca, simptomele de DUPA perioada de proba si in perioada de proba..au fost aceleasi.
CE mi s-a recomandat?
1. dupa spalare pe dinti, clatirea gurii cu CORSODYL (33 lei).
ATENTIE:..sa NU cumva sa inghiti..ci sa arunci..dupa clatire;
2. badijonarea gingiei cu PLANTAGINGIVAL (13 lei)..aici NU e problema daca, inghiti putin..

..si-n cateva zile NU vei nici sisii, nici NU te va mai deranja...rabdare..
O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: