Chist ovarian si fibrom | Forumul Medical ROmedic

Chist ovarian si fibrom

11-04-2022
Cezara Vasile
Nu este medic/terapeut
Cezara Vasile
Buna ziua ! Vreau sa primesc niște informații cât de curând..legate de aceasta problema. Merg pe 22 de ani. De aproape un an am dureri abdominale in partea dreapta numai la ovulatie. Am facut ecografie mi s a zis ca am un chist ovarian. Am mai facut o alta ecografie pentru ca nu mi s a spus nicio indicație. A doua oară mi s a spus ca am si un fibrom pe uter si chist. Bineînțeles nici a doua oară nu mi a dat vreun tratament. Vreau sa mențin ca sunt virgina si menstruația este extrem de regulata, nu am avut probleme niciodată in acest sens. Timp de o săptămâna iau anticoncepționale deoarece am apelat la alt medic ginecolog pentru ca primii 2 medici nu mi-au prescris niciun tratament. In primele 3 zile am avut amețeli grețuri, dureri abdominale. Durerile abdominale le am zilnic. Sunt panicata in ceea ce privește durerile permanente pentru ca sunt aceleași pe care le aveam și înainte sa iau pastilele si la simptomele pastilelor..de exemplu ca poate mari fibromul sau creșterea in greutate. Este si asta o cauza la apariția durerilor, ca nu mi am început viața sexuală si dacă o încep are vreun efect asupra acestor probleme ? Mulțumesc anticipat !!
1 comentarii
0
12-04-2022, ora 07:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu, nu are.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicaÈ›ii pe înÈ›elesul tuturor
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Chisturile ovariene - important de È™tiut
  • SubstanÈ›e chimice regăsite în produse comune de consum pot creÈ™te riscul de fibrom uterin
  • Un compus din ceaiul verde a avut rezultate promițătoare în tratarea fibroamelor uterine
  • Femeile care stau pe scaun 6 ore zilnic au un risc dublu de fibrom uterin
  •