bebe constipat

10-02-2013
ana_maria2000
Nu este medic/terapeut
ana_maria2000
Buna seara!am o fetita de 3luni, si de o luna jumate are scaun doar cu ajutorul supozitorului.i am introdus si sucul de fructe, ii dau si ceai de musetel (momentan o alaptez la san)dar nu reuseste sa faca singurica.ce mai pot incerca?
2 comentarii
0
10-02-2013, ora 23:04
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Consultand mai multi pediatrii, nu doar unul, mi s-au comunicat urmatoarele lucruri:
- copilul alimentat la san dezvolta foarte rar constipatie
- unii sugari alaptati exclusiv la san au scaun o data pe saptamana sau chiar mai rar si mi s-a subliniat ca acest lucru nu inseamna ca sunt constipati
- poate fi vorba despre constipatie atunci cand scaunul este tare si se sfarama
0
04-11-2014, ora 19:54
dobres85
Nu este medic/terapeut
dobres85
fetia mea are 7 saptamani si de la 4 saptamani papa numai lapte praf si se constipase rau iesea afara o data la 2 -3 zile si facea ff tare. am fost la pediatru si mi sa recomandat sa ii iau de la farmacie micro clisme. i-am facut o micro clisma si de atunci sa reglat cu iesitul afara si nu mai face nici asa tare. incearca si tu nu are ce rau sa ii faca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația bebelușului
  •