Bebe 8 luni

06-01-2017
Mauc
Nu este medic/terapeut
Mauc
Bebele meu împlineste peste doua zile 8 luni si nu sta in fund bine daca il pun in fund se lasa in fata sta cateva secunde si cade imi cer scuze dar este primul copil nu stiu este un motiv de îngrijorare pentru ca eu am vorbit cu prietenele mele mamici si majoritatea mi-au spus ca bebelusi lor la vârsta asta aveau echilibru ba chear făceau pasi.El de regura este foarte energic numai ca acest aspect ma sperie.Astept raspuns va multumesc mult
2 comentarii
0
06-01-2017, ora 12:15
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Ar fi trebuit sa stea la aceasta varsta in sezut, dar nu trebuie sa va speriati.
Incercati sa-l pozitionati in sezut, sprijinit de perna sau alt suport de sprijin, de mai multe ori pe zi, si, treptat va face progrese. Incercati sa obisnuiti copilasul sa stea pe olita sprijinindu-l.Deci cu rabdare va sta si in sezut.
0
09-01-2017, ora 13:31
Dietetician Acasandrei Mihaela
Nutritie si dietetica, Iași
Dietetician Acasandrei Mihaela
Buna ziua!

Va atasez un link in care este dezbatuta pe larg evolutia fizica si motorie a bebelusului in intervalul 7-9 luni:
http://www.la-pediatru.ro/info/dezvoltarea-fizica-si-motorie-a-bebelusului-la-7-9-luni

Pastrati-va calmul deoarece fiecare are propriul ritm de dezvoltare, asa cum a precizat si doamna doctor Vitan. Luati insa in calcul posibilitatea sa discutati acest aspect cu medicul pediatru pentru a exclude alte cauze.

Multa sanatate micutului si dvs. de asemenea!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Evaluarea sugarului de două luni
  • Evaluarea sugarului de trei luni
  • Evaluarea sugarului de patru luni
  • Evaluarea sugarului de cinci luni
  • Evaluarea sugarului de șase luni
  • Evaluarea sugarului de șapte luni
  • Evaluarea sugarului de opt luni
  • Evaluarea sugarului de nouă luni
  • Evaluarea sugarului de unsprezece luni
  •