Amigdala stanga marita

13-08-2019
luciana1989
Nu este medic/terapeut
luciana1989
Buna seara. Acum o 2 saptamani am facut tratament pt sinuzita etmoidala si otita( urechea dreapt) cu xyfia, ciplox, arcoxia. De atunci am tratament pt rinita alergica flonase si tamalis pt 3 luni. Ieri cand am fost la control mi s-a spus ca am o amigdala (stanga)hipertrofica...ca si cauze mi s a spus ca ar putea fi si pe fond alergic, papilom.sper ca nu ceva mai grav. Ca alte afectiuni, mai am o gastrita. Mi s-a recomandat sa fac o fibroendoscopie nazofaringiana. Am gasit sa fac cu bilet de trimitere. Pana in septembrie nu pot lua altul. Credeti ca este urgent sau mai pot astepta?
5 comentarii
0
14-08-2019, ora 10:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
fibroendoscopie nazofaringiana nu este o urgenta
lucrurile stau putin altfel
1. gastrita.. de care stii + alimentatia incorecta seara produc un Reflux gastro eosfagian in somn
2 acidul gastric...irita si inflameaza tot laringe faringe, amigdala pana sus in spatele nasului si cozile de cornet nasal
3asa ca asta e cauza de ce amigdala e mai marota..si restul inflamatiilor
0
14-08-2019, ora 19:17
luciana1989
Nu este medic/terapeut
luciana1989
Multumesc frumos pentru raspuns. Ce m-a ingrijorat este faptul ca e marita una singura. M-ati lamurit. Mai ales ca eu dimineata ma trezesc cu arsuri la stomac...si imediat trebuie sa mananc ceva. Lucrul asta se intampla de vreo 5 ani, de cand nu mai am colecist
0
14-08-2019, ora 19:34
luciana1989
Nu este medic/terapeut
luciana1989
Am vrut sa pun o poza, dar nu imi permite
0
14-08-2019, ora 21:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe adresa mea de mail sau facebook
0
14-08-2019, ora 23:11
luciana1989
Nu este medic/terapeut
luciana1989
Am trimis pe mail. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: