ajutor...mi-am infectat partenerul fara sa vreau cu HPV

09-08-2010
anna_89
Nu este medic/terapeut
anna_89
buna ziua! Ma numesc Ana, am 21 de ani si de vreo 3 saptamani mi-au aparut vegetatii veneriene sau negi cum se mai numesc, s-au inmultit am fost la ginecolog si de cateva zile am inceput sa iau tratament (ovule, isoprinosine si antibiotic epicef). Nu am stiut despre ce este vorba pana sa ma duc la medic, nu am bagat de seama si nu m-am gandit ca as fi putut avea eu asa ceva si din pacate si din nestiinta am avut relatii sexuale neprotejate acum cateva zile (inainte sa aflu) cu un baiat care era sanatos...sunt cu psihicul la pamant gandindu-ma ca l-am infectat si pe el. E prea tarziu pentru el?daca ia antibiotice cat mai repede sau acelasi tratament ca si mine ii vor mai aparea vegetatiile veneriene sau o data intrat in organism virusul ramane acolo?Va rog mult sa-mi raspundeti cat mai repede si va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •