vreau sa slabesc

13-07-2007
dica
Nu este medic/terapeut
dica
buna am nascut de curand si acul de la cantar a ramas blocat la 62 kg am 26 ani si 1.65 inaltime, am ramas cu burta( cine ma vede zice ca am 4-5 luni, iar eu inainte de prima sarcina aveam 45 kg). as vrea sa tin o dieta ceva sa nu-mi afecteze lactatia. multumiri anticipate.
2 comentarii
0
13-07-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Nevoile dv. nutritionale si ale bebelusului dv. pe care-l alaptati nu trebuie neglijate. Ideal e sa apelati la o dieta care in mod natural sa reuseasca sa previna ingrasarea, sa arda grasimile pre-existente, sa aduca reflexul satietatii mai devreme sau altfel spus sa actioneze ca un supresor natural al poftei de mincare.
In plus de asta sa asigure un aport de vitamine si minerale naturale (nu sintetice) suficient pentru a evita carentele.
Exista suplimenti nutritivi care reusesc sa intruneasca cerintele de mai sus si au determinat scaderea in greutate a celor care au apelat la ei si la metodele bazate pe folosirea lor.
Puteti slabi intre 4 si 10 kg (mai mult daca simultan faceti si miscare).
O eventuala suprimare a cinei si dupa finalizarea curei de slabire poate conserva in timp noul look obtinut.
Puteti sa va informati mai mult -. Nu pierdeti nimic, dar este posibil sa gasiti ceea ce cautati.
0
08-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Parca as fi eu dupa cea de-a 2a nastere!Cu burtica e o problema pt ca se duce cel mai greu, dar se duce.Vezi ce-ti propune dl Vladianu, insa eu iti recomand sa incepi un program de controlul greutatii dupa ce termini de alaptat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •