Varicela - 24 ani | Forumul Medical ROmedic

Varicela - 24 ani

09-01-2015
roxana10
Nu este medic/terapeut
roxana10
Buna ziua,
Am 24 de ani si din pacate abia acum am facut varicela. Prima bubita mi-a iesit pe data de 2.01. Ieri 8.01, m-am simtit mai bine, nu mai dureau asa tare si nici nu m-a mai mancat pielea, nu am mai facut febra, doar durere de cap am mai avut. Azi dimineata am observat ca au inceput sa doara iar usor si sunt rosii de jur imprejur si unele parca s-au transformat in cosuri cu lichid galben in mijloc (am inclusiv pe fata). Le-am dat cu aciclovir, mixtura si unele care au fost sparte cu baneocin (acelea arata mai rau, au ca o coaja ceva neagra/inchisa la culoare. Este normal ?
3 comentarii
0
11-01-2015, ora 16:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E sigur varicela? Sa nu le spargi..Mixtura era deajuns...si Aerius sa cumperi, 7-10 comprimate filmate.
0
15-07-2016, ora 13:21
Petronela iancu
Nu este medic/terapeut
Petronela iancu
Buna ziua doamna doctor am o intrebare de 3 zile am varicela am o eruptie foarte mare peste tot corpul am bubite problema este ca ma mănâncă îngrozitor ma dau cu mixtură mentolata dar nu are nici un efect simt k nu mai pot nu pot dormi nu pot mânca am vorbit cu medicul de familie si mi-a zis ca nu are ce sa imi faca dar nu mai suport va rog ajutati-ma nu mai pot urlu de durere multumesc.
0
15-07-2016, ora 13:23
Petronela iancu
Nu este medic/terapeut
Petronela iancu
Am uitat sa specific am 33 ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Varicela sau vărsatul de vânt, o boală încă activă
  •