Tratament Rispolept- Reactii adverse

29-07-2020
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Buna ziua.In urma unui episod psihotic acut iau tratament de un an de zile cu Rispolept 3 mg.In urma acestui tratament nu mai am deloc pofta de viata nu mai am reacții la stimuli din exterior, nu mai am emotii de nici o natura( nu mai simt bucurie, tristețe fericire sau orice alt tip de emotie) nu mai manifest interes fata de nimic, nu mai simt plăcere In A face nimic, imi este greu sa muncesc.As vrea sa stiu daca si n cazul altor persoane care iau tot Rispolept efectele sunt la fel si daca ar fi indicat in cazul asta sa schimb tratamentul sau toate antipsihoticele sunt la fel, deci n ar avea rost.Mentioonez ca am avut o tentativă de a schimba pe Quetiapina însă nu mi a mers si am facut recadere plus ca mi a fost extrem de rau la schimbarea tratamentului si asa am revenit pe Rispolept.
3 comentarii
1
29-07-2020, ora 20:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Rispoleptul cam da depresie. Incercati Abilify.
2
30-07-2020, ora 08:20
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Multumesc pentru raspuns.Am sa vorbesc cu medicul psihiatru in legatura cu acest lucru.Eram curioasă daca numsi eu experimentez starea aceasta de la Rispolept. O zi buna
1
30-07-2020, ora 09:54
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
incercati Abilify, sau Xeplion..desi toate sunt cam cu efecte adverse.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: