Țiuit in ureche si senzatia de ureche infundata.

06-06-2020
Andreea Flo.
Nu este medic/terapeut
Andreea Flo.
Buna ziua! De ceva timp tot imi apare un țiuit in ureche si senzatia de ureche infundata. Mentionez ca senzatia nu e permanenta, apare si dispare singura dupa un timp si e doar la o ureche. Care ar putea fi cauza? Am 33 de ani si o tensiune normală, fără alte boli.
5 comentarii
1
06-06-2020, ora 21:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 alimente care ingroasa sangele, lapte, dulciuri cu creme, mezeluri... fara a consuma suficient apa sau ceaiuri
2 probleme coloana cervicala
3. exunerea la curent.. face vasoconstrictie
sma.
0
06-06-2020, ora 22:04
Andreea Flo.
Nu este medic/terapeut
Andreea Flo.
Multumesc pentru raspuns! Sunt zile cand ma trezesc dimineata si imi apar aceste simptome. Pulsul 90 poate fi si el o problemă? Tensiunea 109 cu 74...Nu sunt o fire agitată!
1
07-06-2020, ora 21:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Depinde de Vârstă și Kg!
În anumite cazuri.. Tensiunea mica e o problema Majora
0
07-06-2020, ora 23:37
Andreea Flo.
Nu este medic/terapeut
Andreea Flo.
Am 33 de ani si 57, 5 kg. Țiuitul si senzatia de ureche infundata e doar la o ureche și îmi apare si dispare chiar de mai multe ori pe zi.
1
08-06-2020, ora 18:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa urmaresti...
1. ce alimente ai consumat inainte de asta( lapte, duciuri cu creme, mezeluri) care fac sangele gros
2 daca ai baut suficient apa sau ceaiuri. si nu cumva ai un sange dezhidratat..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Australia. Unul din patru adulți suferă de tinitus, o tulburare ce determină un „țiuit în urechi”
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •