subluxatia mandibulara?!!!

05-02-2008
amica24
Nu este medic/terapeut
amica24
de aprox o saptamana am dureri de articulatie maxilara dr aparute fara o cauza concreta (traumatism, miscari bruste), nu pot articula corect cuvintele, nu pot mesteca corect, nu pot rade sau casca complet, iar daca dorm pe partea dr ma trezesc cu dureri foarte mari. Medicul din urgenta mi-a explicat ca simptomele sunt caracteristice unei subluxatii mandibulare si mi-a recomandat antiinflamatoare si miorelaxante. Mentionez ca nu am efectuat o radiografie de mandibula. as dori un raspuns urgent deoarece durerile persista si am senzatia ca am maxilarul prins ca intr-o menghina care se tot strange. Mentionez deasemenea ca in decurs timpului am observat o mobilitate mai accentuata a maxilarului pe aceasta parte cand mestec si in special cand ma trezesc din somn si mananc imi trosnesc articulatiile foarte tare. Va multumesc si astept un raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul