Simptome precum oboseala si lipsa de energie

27-07-2011
valy87
Nu este medic/terapeut
valy87
Nu stiam ca astfel de simptome apar din cauza lipsei de oxigenare celulara pana cand o prietena mi-a recomandat o gama de suplimente pentru oxigenare. Dupa ce am inceput sa le folosesc m-am simtit mult mai bine si am inceput sa fiu mai odihnita si sa ma pot concentra mai bine.
3 comentarii
0
18-08-2011, ora 20:48
marinelanitu
Nu este medic/terapeut
marinelanitu
da sunt f bune si eu am luat!
0
01-07-2015, ora 22:55
giada blu
Nu este medic/terapeut
giada blu
Am suferit de ~oboseala cronica~
Am fost la medici, la foarte multi medici si pana am ajuns si la neurolog sa fac control, asta pentru ca am vrut eu sa elimin una dupa alta posibilitatile sa fie de neurologie, inerne.pana cand un medic cred prea multumit de spaga si nedoritor de munca pentru ca era satula sa vada bolnavi de toate felurile mi-a facut semn cu degetul pe tampla ca trebuie sa merg acolo sa-mi fac control (adica la 'nebuni', am dedus acest lucru si din limbajul facial si gesticular al doamnei)si toate astea pentru ca am fost meticuloasa sa-i duc doamnei toate analizele ce le faceam prin excludere ce normal puteau fi cauza oboselii exagerate, pentru ca erau destul de multe cam de doua degete bune de latime.M-am suparat rau de tot si am inceput sa fac cercetari de una singura pe net.
Asa a vrut Dumnezeu ca-mi ieseau solutiile singure de parca mi le trimetea Bunul de El prin oameni si asa am cunoscut ciuperca chefir, ca si acum o am in congelator ca si daca e congelata pe urma i-si revine, cea de lapte mi-a priit mai mult.Am tot intrebat pe la magazine naturiste de tot ce-mi putea face bine si asa am luat si zeolith si altele...dar ce mi-fost de mare ajutor a fost detoxifiera colonului.
Tin sa precizez ceva important ce am uitat ca mi se umflau picioarele de intr-o zi mi s-a facut colac la glezna si asa erau si cand faimoasa doctorita m-a jicnit cu gestul acela neapropriat.
Mi-a fost de mare ajutor sa-mi fac si intolerantele...cam multe pana si la gluten si cafea, pepene galben si rosii...
Sincera sa fiu m-am uitat si la DR OZ SHOW si ce era bun de simtomele mele luam si eu asa am cunoscut GOJI-le.
Dar ~am descoperit america~ cand in italia am fost la o doctorita laureata in medicina naturista care mai si umbla prin India si China sa invete toate trucurile miraculoase ale plantelor, fructelor si legumelor.
Am invatat multe de la ea, cum ca sa fac atentie la legumele si provenienta lor(pentru ca le stropesc cu chimicale multe) si pe cat posibil sa mi le cultiv eu ca stiu ce mananc.
Stiati ca zucchinele (cred ca dovleac se zice la noi)e foarte bun spalat bine si ras cu tot cu coarja cu un pic de ulei de masline presat la rece si sare iodata putina ca oricum nu e bine sare multa e super delicios si de nu gresesc ajuta tranzitul intestinal, desigur cel de care esti sigur ca nu e stropit.

Cam lung mesajul dar poate e util cuiva.
Sa fiti sanatosi va doresc!
1
07-07-2015, ora 15:51
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Buna ziua.Pentru oboseala si lipsa de energie va recomand cateva remedii naturale utile, compuse din plante si ciuperci medicinale cum sunt capsulele Imunitate cu 7 ciuperci, capuslele Antioxidant antiaging, capsulel Antistres si ceaiurile Tonic nervos sau Tonic intaritor din gama traditii.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: