Scaun verde bebe 1 an si 2 luni

11-03-2019
Andreea Condeescu
Nu este medic/terapeut
Andreea Condeescu
Buna ziua. Am un bebe de 1 an si 2 luni. Astazi a avut 2 scaune verzi. Parca si zilele trecute a avut o culoare spre verde. Consistenta este normala. De 4 zile are si somnul agitat. Tot acum cateva zile a mancat si pentru prima data carne de porc ( cantitate mica) si astazi la pranz a avut in meniu tot carne de porc. Eu am crezut ca poate ii mai apare vreun dinte, dar nu ma lasa sa ma uit. Nu stiu daca este de la dinte, de la carnea de porc sau are vreo problema. Tin sa mentionez ca la anumite alimente ( albus de ou, lactate) si anumiti aditivi ( a facut la niste biscuiti special pt bebelusi si la o paine din comert) face o alergie locala pe barba. Doar daca ating, in cateva minute este rosu. Copilu nu primeste alimentele la care are alergie si inca este alaptat. Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scaune verzui
  •