Bebe 7 luni, scaune verzi

22-09-2022
Alexsofia
Nu este medic/terapeut
Alexsofia
Buna seara, am o bebelușa de 7 luni născută la cu 4 kilograme, hrănită la san din păcate 1 luna jumatate, in spital iau dat și lapte praf aptamil deoarece a fost născută prin cezariana. Nu a mai vrut ea san, nu ii placea, nu îl tolera nu îmi dau seama pentru că avea colici foarte puternici scaune dese și apoase apoi la recomandarea medicului i-am dat linex se constipa. Nu a mai vrut San nici cum medicul de familie mia spus sa ii dau Topper 1 iar de atunci tot nu pare in regula scaune verzi, mucus uneori și crape, și nu bea nici 500 ml pe zi acum cu diversificarea are 9 kg dar de la 4la, 6luni a avut 8 kg. Iar acum nu mai vrea de loc îl împinge cu limbuta, am incercat nan super pro 2 are dureri, gaze urat mirositoare, scaune verzi închis și miros foarte urat doar ajutată face. Ce lapte ii pot da și cum ii fac trecerea de 3 zile nu bea lapte și are nevoie. Nucleul soldurilor nu sunt dezvoltate corespunzător. Nu mai știu medicul susține sa ii dau Topper dar nu o vad cum ar trebui sa agitata ziua nu doarme noaptea e epuizată. Ce mă sfătuiți ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scaune verzui
  •