Scaune verzi frecvente

08-04-2020
F.Andreea
Nu este medic/terapeut
F.Andreea
Buna ziua!
Am un bebe de 4 luni si deja de 3 saptamani are scaune verzi! Doarme bine, mananca bine, nu are febra! Scaune are de vreo 4-5 poate chiR 6 ori in 24 de ore. Ii administrez Protectis cate 5 picaturi o data pe zi si Hidrasec 10 3 plicuri pe zi...si nimic culoarea verde tot persista. Precizez ca bebe este alaptat doar la san si pana acum nu am mancat nimic iesit din comun fata de ce consumasem inca de la nasterea fetitei.
Oare ar trebui sa elimin toate lactatele gen lapte, iaurt si branza ? Ii provoc o intoleranta la lapte? Oare cu ce am gresit?
3 comentarii
0
08-04-2020, ora 16:45
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Un sugar alimentat la sân NU are nevoie de Protectis !!!, iar sugarul d-stră Nu are nevoie nici de una, nici de alta ! Nu are nevoie de niciun tratament. Sănătate !
0
09-04-2020, ora 12:50
F.Andreea
Nu este medic/terapeut
F.Andreea
Este ceva normal ca sa faca de 6 ori in 24h scaun verde cateodata apoase? De la ce poate fi?
1
09-04-2020, ora 13:40
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Da, este normal !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scaune verzui
  • Scaunul la sugar
  •