Sarcina sau problema de sanatate? (boala)?

31-05-2014
forumalina
Nu este medic/terapeut
forumalina
Buna!
De 3 zile imi vine sa vomit incontinuu... acum o ora m-a apucat si durerea de cap si nici nu mi-a venit. Eu am ciclul menstrual destul de mic, dar era regulat (si m-a tinut din intotdeauna doar 2 zile, fara dureri) Imi venea o data la 21-23 de zile. Mi-a venit pe 15 aprilie, pe 6 mai... si acum ar fi trebuit deja sa-mi vina... dar a cam intarziat.
Imi vine sa vomit, sanii sunt tari, acum vreo saptamana m-a durut putin burtica iar acum 4 zile m-a durut doar intr-o singura parte.
Mi-am facut alaltaseara un test de sarcina si a iesit negativ. Vreau sa mai fac unul peste doua zile.

De jumatate de an, noi folosim metoda calendarului: o saptamana dupa si o saptamana inainte. Dar am citit pe niste siteuri ca la un ciclu menstrual mai mic de 23 de zile, perioada fertila este mai devreme. Noi am facut sex nerotejat de pe 6 pana pe 12 mai (mi a venit pe 6) si de pe 21 pana in prezent si in 85% din dati, am avut orgasm simultan. Am citit ca asta e o cale 'sigura' de a ramane insarcinata... dar testul spune ca nu sunt.


O fi vorba de o problema de sanatate sau de o sarcina?


P.s. am 19 ani, nu am luat niciodata anticonceptionale, nu fumez, beau rar, stil de viata sanatos.
2 comentarii
0
01-06-2014, ora 00:16
forumalina
Nu este medic/terapeut
forumalina
Am uitat sa precizez ca am dureri de spate în partea de jos si ca ma duc des la toaleta...
0
02-06-2014, ora 17:08
forumalina
Nu este medic/terapeut
forumalina
Al doilea test: 2.06. Negativ.. si inca mi-e rau. ce se intampla cu mine?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •